Zavrieť

Porady

najdenie funkcie na vyhladanie hodnoty v exceli a nasledny sucet a vysledok v jednom harku

Ahojte.
Mam taky problem, aku funkciu pouzit ak mam v jednom zosite asi 10 harkov, s tym ze kazdy harok ma dlhe pomenovanie. v poslednom harku mam tabulku, kde su urcite polozky v tabulke a kazda polozka ma v stlpci B aj svoje ciselne oznacenie. Ja potrebujem, aby mi excel prehladal tabulky v jednotlivych harkoch, ak najde to ciselne oznacenie v niektorej z nich, tak nech vycita hodnotu z prisluchajuceho stlpca K a ked tuto polozku najde vo viacerich harkoch, nech ju scita a vyhodi sumu v poslednom harku v tabulke.
Priklad: v poslednom harku je polozka Kabel UTP, ktory ma svoje cislo ako polozka. V kazdom harku je jeden projekt, v ktorom sa pouzil ten kabel, cize je dajme tomu v riadku 120. v jednom projekte sme pouzili 100m, v dalsom 124 atd. toto potrebujem aby sa scitalo a vysledok ukazal v poslednom harku vedla polozky, ktoru hladame, aby sme vedeli kolko celkovo kabla sme minuli.
Dakujem vsetkym za pomoc!



edit: prilozil som subor ako priklad.takze v ciselniku v stlpci E potrebujem ten vysledok. aby ten vzorec prehladal vsetky sheety a ked najde to cislo polozy z ciselnika co je v stlpci B, aby mi spoctal mnozstvo danej polozky, ktore je v stlpci J.
Naposledy upravil matelkoxxl : 11.02.17 at 16:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Na tento účel by som asi použil kontingenčnú tabuľku, vytvorenú pomocou sprievodcu (wizard), s tým, že; ako zdrojové údaje by som pridal všetky tabuľky zo zdrojových listov. Vyniesol by som názov tovaru a do hodnoty počet, a kt by sama našla všetky výskyty a počet by automaticky sčítala.

    Prikladám riešenie pomocou kontingenčnej tabuľky.

    Urobil som aj riešenie pomocou PowerQuery rozpocetPQ. Je to od verzie 2010 doplnok a verzia 2016 už ho obsahuje. Jediná podmienka ja na listoch vytvoriť Tabuľky.
    Naposledy upravil mepex : 12.02.17 at 11:38

    najdenie funkcie na vyhladanie hodnoty v exceli a nasledny sucet a vysledok v jednom harku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.