Zavrieť

Porady

Ako zapnem kameru?

Tak aby nefungovala len v skype, ale aj normálne. Predtým na druhom nb som mala ikonku cybercam a šlo to, a v tejto iti nikde nič neviem nájsť.
Cez online webcam test mi nič nejde takisto.
Naposledy upravil bettylou : 09.02.17 at 15:16
9 komentárov     zbaliť
taiko .
1. mas nainstalovany software/ovladace, ktory prisiel s tou kamerou ?
2. typ kamery ?
3. operacny system pocitataca ?
4. co presne chces s tou kamerou robit okrem skypovania ?
bettylou to je nb zabudovaná kam. FJ, ovládače detto, furt sa dačo sere. okrem skype čo chcem? Ta šak normálne si natočiť dajaké videjko z nbčka, napríklad ako robím palacinky.
bettylou os - debilná 10
taiko aky notebook to je ? Ide to z Teba ako z chlpatej deky
bettylou moja chyba, fujitsuj dsbw078729, ak myslíš toto , píše to naspodku
bettylou správca zariadenia vypisuje, že ovl je aktuálny, zar. funguje ok, len ju inde ako v skype neviem najsť a ani spustiť
taiko ak chces vidiet kameru aj niekde inde, musis mat to " niekde inde " nainstalovane. Nejaky software na obsluhu kamery. napr MyCam, YouCam, YawCam atd
bettylou presne a toto mi tu v tomto nb vôbec nikde nefiguruje, takže to asi stiahnem?
bettylou A to som už skúšala, a vypíše mi: Cyb link wc doesnt support this resolution under your current settings

Tak neviem kde to mám nastaviť a čo tam mám nastaviť, aby to šlo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tak po poriadku.
    A) Vstavaná kamera - ak funguje v Skype, bude aj inde. Lenže! Na fungovanie "inde" potrebuje obslužný program/aplikáciu, ktorá bude tú kameru ovládať a využívať.
    B) Ak nefunguje v Skype a ovládače sú "aktuálne" - musíš si to v nastaveniach Skype (Nástroje - Možnosti - Nastavenie videa) nájsť tú svoju kameru a vybrať si ju.
    C) Pokiaľ nevieš, aká je tam kamera - dá sa to zistiť cez Správcu zariadení - (predpoklad je, že je istotne značená ako USB camera) - alebo pomocou Aida64 sa dá zistiť viac - dokonca i ID zariadenia, podľa ktorého sa dá ľahko dohľadať na Google (pozor - mám ASUS - len pre ilustráciu obrázky).
    A potom stiahnuť ten správny a presný ovládač.
    D) Ak sa použije iný program/aplikácia (taiko niekoľko spomenul) - tak v nastaveniach týchto programov sa nastaví jak rozlíšenie, tak i kamera, ktorá bude použitá.
    Skype.jpg  
    Snímok 002 2017,02,10 17_02.jpg  
    Snímok 003 2017,02,10 17_02.jpg  
    1/1
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bettylou V skype mi to už ide šecko normálne, nejde mi webcam mimo skype, stiahla som youcam, aj webcam čož vyzerá, že je to isté a furt mi po spusteni vypisuje " Cyb link wc doesnt support this resolution under your current settings"
    misoft Tak musíš nastaviť v Setting programu rozlíšenie.
    Poznámočka: Je trochu nepraktické, ak niečo robíš, používať vstavanú webkameru - musíš presúvať a nastavovať celý NB. Ideálnejšie je kúpiť si za pár € externú USB kamerku, doinštalovať ovládače (buď OS sám nájde, alebo budú na malom CD-čku) a tú používať ako druhú kameru.
    Potom s tmi programami (nastavíš si tú externú kameru) môžeš voľne pohybovať a na Skype používať vstavanú. Mimochodom - niektoré tieto programy používajú Flash Player a video flash, čo možno desiatky majú zakázané - treba potom povoliť.

    https://www.cyberlink.com/support/pr...e&locale=en_US
    bettylou to sa mi nehodí, čo navrhuješ, na starom nb čku som takto fungovala a vyhovovalo mi to. prípojná kamera by mi bola viac na oštaru ako na osoh. skôr keby ma niekto naviedol, kde si nastavím tie settingy, ked mi ten youcam ani nezapne?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.