Zavrieť

Porady

Predaj bytu VS Danove priznanie

Bral som 100%-nu hypoteku a kupil som si byt za 90 tisic. Fixaciu som dal na 1 rok, lebo keby som stratil zamestnanie a nevladal by splacat splatky, aby som mohol predat byt a vyplatit banku.
Otazka:
Ak o rok predam byt presne za tu istu cenu ako som si to kupil - to znamena za 90 tisic, musim urobit danove priznanie? Vznikne mi nejaka danova povinnost? Musim zaplatit nejaku dan?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Musíš podať daňové priznanie typu B, základ dane z predaja bytu bude nula. V DP uvedies aj príjmy zo zamestnania.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jurajgu Dakujem Veronika. Len prosim to upresnime. To znamena: v roku 2019 ked budem robit danove priznanie za rok 2018, budem musiet dolozit zmluvu z roku 2017 o kupe bytu a zmluvu z roku 2018 o predaj bytu. Ak zisk bude nulovy, to znamena nebudem musiet platit dane za predaj bytu? Pytam sa preto lebo stretol som aj s takym nazorom ze vraj zakony su postavene tak ze nezalezi ci budem mat zisk alebo nie, budem musiet zaplatit dan z celej hodnoty bytu ak to predam do piatych rokoch..
    veronikasad Do 5 rokov platíš daň z rozdielu medzi nákupnou a predajnou cenou, ak je predajná cena vyššia ako nákupná. K DP nič neprikladas,doklady ktoré uvádzas predložis DU len v prípade kontroly
    vicktor Doplnim Veroniku - po 5 rokoch by si uz nemusel platit dan z prijmu ani z toho ziskoveho rozdielu medzi kupnou a predajnou cenou.
      zbaliť

    Predaj bytu VS Danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.