Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na manželku - prac. pomer, PN a invalidný dôchodok...

Chcem Vás poprosiť o odobrenie môjho výpočtu. Zamestnancova manželka v roku 2016 bola zamestnaná do 31.7.2016, pri čom od 1/2016 do 3.5.2016 bola na PN. Od 4.5.2016 jej pol priznaný ID. Jej príjmy:

1. zo ZČ /dostala odmenu pri odchode/ = 511,05 minus ZP 10,22 = 500,83
2. nemocenské zo SP = 1006,90
3. inv. dochodok = 116,40 mesačne ma v rozhodnutí zo SP (nie je schopná mi doniesť potvrdenie koľko presne dostala, keďže jej bol priznaný od 4.5.,teda nie celý mesiac), môžem to vyrátať ako 116,40 x 7 (máj-november, december vyplatený v 1/2017 tam nejde,ano?) teda 814,80

Výpočet nezd. čiastky = 3803,33-500,83-1006,90-814,80=1480,80/12x5 (do 31.7.zamestnana, takze podmienky splna od 8 mesiaca), teda 617 je OP

Ďakujem za čas a ochotu.
7 komentárov     zbaliť
Mila123 D sa vyplácajú v bežnom mesiaci, nie ako výplata.......teda 8 mesiacov.....
ZuzanaA Aha, to som nevedela. Takze december vyplateny v decembri,ano? Dakujem. Inac to mam ok?
Mila123 áno, december v decembri.....
ale i tak by som chcela aspoň výmer od D, je pravda, že ty ho nemusíš mať, pri kontrole ho budú od zamestnanca naháňať, ale tak sa vyvaruješ iným nepríjemnostiam.....
podmienky na uplatnenie spĺňa od 04 05 2016, ale musí to byť k prvému mesiacu, teda od 01 06 2016, oprav si počet mesiacov (i napriek tomu, že bola zamestnaná)
ZuzanaA Výmer zo SP na jej ID mám. Takze nevadí ze do 31.7. bola zamestnana, ak bola zaroven (od 4.5. na IP) uplatnujem ju teda uz od juna (ked bola k prvemu)?
veronikasad Ak ti zamestnankyňa do 15.2. nepredloží všetky podklady k RZD, jednoducho jej RZD neurobíš, resp. NČZD na manželku neuplatníš a bude si to musieť riešiť sama cez daňové priznanie ... Mzdárka nemá čo špekulovať nad výškou vyplateného dôchodku ..
Mila123 Veronika, zamestnanec má uviesť príjem svojho manžela (nemusí ho dokladovať), ale pokiaľ vieme ako to chodí, ja rada poradím zamestnancom, zadarmo, nemám to zaplatené, ale prečo by mali viac platiť ak sa dá v súlade so zákonom.....
veronikasad Súhlasím, tiež to tak robím. Len niekedy sa prílišná iniciatíva mzdárky nevypláca. Ak zamestnanec vie že má dokladovať výšku dôchodku, a nechce sa mu do SP, tak nech si to rieši sám ... Ak sumu vlastného príjmu dopíše mzdárka a zistí sa že nebola správna, odškriepi jej aj nos medzi očami ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    podmienky spĺňa za 7 mesiacov - od júna !
    príjem z dávok jej počítaj to, čo skutočne dostala v roku 2016 - môžte pozrieť na účet, ak sa jej nechce ísť pýtať potvrdenie do SP
    - a dneska je 15-teho!
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Katy, ver ze som to navrhla ako prve, nech mi ukaze vypisy. Ale bohuzial, su to nasi spoluobcania...a oni si zasadne nic neodkladaju. A myslim ze to ze je dnes 15.2. nevadi, žiadost o vykonanie RZ mam podpisanu 6.2., doklad o prijme manzelky ak sa nemylim nie je povinnost aby mi dolozil, on je zodpovedny za tu sumu. Ked to prezeniem, ked mi povie ze mala prijem 200 € a podpise tak ja to tam uvediem a neskumam,ne? No ale jasne ze to chcem mat ok, preto sa snazim dopatrat k spravnej sume.
    Katy a R tak daj za tých 8 mesiacov - pomerne odrátaš za tie tri dni .- nech podpíše. - a ktovie, aké ešte majú príjmy
    ZuzanaA Ano, dakujem Je to s nimi tazke. Papiere nedonesie ale za to bude kazdy den 3x volat ze ci dake peniaze dostanu nazad....
    Katy a R .. a zajtra, keby už boli ... pozajtra už možno neskoro
    ZuzanaA Presne Dakujem Vam obom za pomoc dievcata.
      zbaliť

    Nezdaniteľná časť na manželku - prac. pomer, PN a invalidný dôchodok...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.