Zavrieť

Porady

Osobná spotreba

Chcem sa opýtať či správne postupujem pri osobnej spotrebe. SZČO si kúpil tovar na sklad s tým, že ho neskôr predá zdaniteľnej osobe. Tovar nadobudol z EÚ v 2 Q.2006 a aj v tomto Q si ho nechal na os.potrebu. Je správne, že pri nadobudnutí som si odpočítala dph (splnil všetky náležitosti na odpočet dph) a zároveň odviedla daňovú povinnosť-čiže samozdanenie je 0,00 a následne v tom istom Q., ale neskôr v deň prevzatia na osobnú potrebu som odviedla znova dph ? Alebo som si nemala nárokovať na odpočet dph pri nadobudnutí a mala som len odviesť dph? Aký postup je správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Podla mna ano, on objednaval tovar ako platitel /snad to bol aj taky tovar, ktory pre svoje podnikanie by vedel aj vyuzit, keby sa nasledne nerozhodol inak). Musel to pri nadobudnuti zdanit na vystupe, lebo to kupil z EU oslobodene. No a nasledne mal narok na odpocet. Ked sa rozhodol, ze si to z majetku firmy prevezme na osobnu spotrebu, musel postupovat podla § 8/3 a odviesst dan na vystupe. Nakoniec je to v jednom kvartali, takze efekt je rovnaky pre slovensky rozpocet. Ale je to v roznych riadkoch (vstup ako nadobudnutie a dva krat vystup, raz ako nadobudnutie a raz ako tuzemske dodane na osobnu spotrebu/.
    Horsie su na tom v state dodavatela ak islo z vasej strany len o nejaku spekulaciu pri kupe (vzhladom na to, ze sa behom mesiaca rozhodol pre dodanie na osobnu spotrebu/.Lebo potom ta dan mala patrit do rozpoctu krajiny dodavatela (ak by to kupoval rovno ako FO v zahranici, kupil by to z ich danou a DPH by sa odviedla do ich rozpoctu a nie nasho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.