Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať výdavok za nákup traktora bez špz?

Prosím o radu ako mám zúčtovať výdavok 5482 €,ktoré SZČO dal v máji 2016 za kúpu lesného kolesového traktora.Taraktor nemá evidenčnú ŠPZ,nakoľko ide o stroj,ktorý sa používa výlučne v lese.

Platia aj v tomto prípade odpisy?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    nákup DHM
    odpisová skupina:
    1-21 28.3 Stroje pre poľnohospodárstvo a lesníctvo
    a ešte doplním, o aký traktor ide? nevzťahuje sa naň toto?
    http://www.povinne-zmluvne-poistenie...ozidla-typu-c/
    Naposledy upravil Žabinka : 20.02.17 at 13:30
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klmt2 Ďakujem za odpoveď.Ešte som takto žiadny stroj neodpisovala.V 1 skupine sa teda rovnomerne odpisuje 4roky?Sumu teda vydelím a za rok 2016 uplatním len za 8 mesiacov?
    Žabinka áno, v prvom roku sa uplatní len pomerná časť z ročného odpisu, v závislosti od počtu mesiacov, počnúc mesiacom jeho zaradenia do užívania do konca tohto zdaňovacieho obdobia..
    Katy a R - len doplním, že nie je pravda, čo píšu v tom článku o výške poistného pre tieto traktorčeky
    klmt2 Kedže sa bude odpisovať-musí byť preradený do osobného majetku a teda prihlásený na daňový úrad?
    Ak sme to za rok 2016 neurobili-nemôžem ho dať vôbec do podnikania?
    Tiež sa chcem opýtať na osobné vozidlo,ktoré sme používali na podnikanie,tiež musí byť prihlásené na daňovom úrade?Ináč si nemôžem uplatniť PHM ako výdavky /80%/?
    Žabinka áno, tých 25 € za PZP je určite blbosť.. ja som len chcela upozorniť či nie je povinnosť prihlásiť na DI a žiadať o vydanie C značiek..
    klmt2 Ešte k článku o poistnom.Na tento traktor sa nevzťahuje-nemá ani C-čkovú značku.Po ceste nechodí-prevážajú ho.Pracuje výlučne v lese.Mohla by som jeho kúpu teda uplatniť do výdavkov ako nákup stroja-pracovná pomôcka.A PHM čo doňho tankujeme--vo výške 100%.. ?
      zbaliť

    Ako zaúčtovať výdavok za nákup traktora bez špz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.