Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať faktúru za nákup PHM a diaľničnej známky na jednom doklade ?

Mám faktúru za nákup PHM a zároveň aj za diaľničné nálepky, platená je bankovým prevodom, ako by ste to zaúčtovali správne do kontrolného výkazu a DPH v PÚ a aký doklad uviesť, keď sú rôzne IČ DPH dodávateľa ( Národná diaľnična spoločnosť a predajca PHM), ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    ak je to štandardná faktúra - teda s konkrétnymi údajmi odberateľa, mal by tam byť len jeden dodávateľ. Aj keby to bolo prefaktúrované. Skôr mám ale dojem, že je to blok z ERP z benzínky a v tom prípade by som to účtovala ako dve položky jedného dokladu. Na bloku z ERP nie je uvedená DPH k nakúpenej dialničnej nálepke. Odpočet DPH z dialničnej nálepky sa uplatňuje na základe podkladovej časti nálepky. Takže ak máš podkladovu časť nálepky, odpočítavaš na základe nej. V prípade, že ide o blok z benzinky, tak stejne bude vstupovať do časti B3 KV a tam idu sumarne sumy bez IČ DPH.
    Naposledy upravil Betina2 : 26.02.15 at 15:23

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Neviem čo s tým spravím, už som rozmýšlala všeliako, ale na faktúre je uvedená suma 50€ s DPH, ak tam tú DPH uplatním, potom sa v KV nestretnem so Slovnaftom.Ak to naúčtujem cez ID nemám to dať oproti čomu?Ešte sa chcem spýtať, ak by som neuplatnila DPH, tých 50 € si môžem dať celých do nákladov na 518, alebo len 41,67€ a ostatné 8,33€ ako nedaň.náklad?

    Ešte by som to skúsila takto: Faktúra na sumu len príklad 1000€ PHM,200€DPH + 50€ DZ=1250€
    Zaúčtujem PHM ZD napr.1000€ DPH 200€ teda:
    112/321 1000
    343/321 200
    a potom 379/321 50€

    a dial.známku dám ako ostatný záväzok /zjednodušená faktúra
    518/379 41,67€
    343/379 8,33€

    a vlastne budem mať vypár.aj účet 379.Tak by to bolo ok, až na to že zaúčtujem záväzok oproti záväzku 379/321 alebo by to možno šlo aj cez 261 Peniaze na ceste namiesto tej 379 alebo 395??Ale oproti tej 379 to naúčtujem, tak mi to príde správnejšie.
    Naposledy upravil zuzana : 10.02.15 at 12:51
    Betina2 na tej riadnej faktúre máš uvedené dve rôzne IČ DPH dodávateľa ?

    Ako zaúčtovať faktúru za nákup PHM a diaľničnej známky na jednom doklade ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.