Zavrieť

Porady

Kolko je minimalna mzda?

Zdravim, zaujima ma kolko je minim.mzda na pracov.zmluvu na rok 2017? Plati to aj ked mam zmluvu na 46hodin+dalsiu na 11,5hodin?Mam hlavny TPP, toto mam ako bocny prijem, ale na prac.zmluvu.+Mam este jednu zmluvu na dohodu.je aj tam urcena minimal.hodin.sadzba brutto?Tu mozem odrobit kolko chcem.Jedna sa o pracu v SBS+akoze upratov.servis.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.podnikajte.sk/pravo-a-le...-od-2017.xhtml

    Zavisi ako si odmenovany, ci mesacnou alebo hodinovou mzdou, minimalna mzda plati aj pre dohody, pri kratsok uvazku sa mesacna pomerne krati.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    VLADO73 Dakujem, poprosim podrobnejsiu odpoved.Stupen narocnosti urcuje zakonik prace, ci zamestnavatel?1 zmluvu mam na 4dni/12hod.D+N/strazna sluzba, 2.zmluvu na upratov.sluzby na 1den -12hodin-tam mam sadzbu 2,667 brutto.Este mam zmluvu na dohodu , mozem robit kolko vladzem 12hodinovky D+Noc.Tam ma zaujima kak je minim.sadzba brutto.Dakujem
    ivka70 minimalne sadzby brutto mas v tom linku, z tohto, co si zadal, sa neda vela vycitat a vysvetlit
    zober si vyplatnu pasku a skus ju s niekym, kto tomu rozumie, prejst, ci je ok
    VLADO73 najprv by mi ju museli dat, davaju nam dve, tam su bludy -jedna na 1den upratovanie, druha 4dni strazenie a ta tretia na dohodu tu ma len mng v pc a vraj ukaze ak chcem.
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mesačná minimálna mzda je 435 eur/mes.
    hodinová minimálna mzda je 2,50 eur/hod.

    Čo sa týka stupňov náročnosti, tak tu čítaj:

    CHARAKTERISTIKY STUPŇOV NÁROČNOSTI PRACOVNÝCH MIEST

    Pracovné miesta sú podľa miery zložitosti, zodpovednosti a namáhavosti práce zamestnanca vymedzené týmito charakteristikami:

    a) pracovné miesto zodpovedajúce prvému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov,

    b) pracovné miesto zodpovedajúce druhému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon ucelených obslužných rutinných prác alebo odborných rutinných kontrolovateľných prác podľa daných postupov alebo prevádzkových režimov, alebo prác spojených s hmotnou zodpovednosťou; výkon jednoduchých remeselných prác; výkon sanitárnych pracovných činností v zdravotníctve; výkon opakovaných, kontrolovateľných prác administratívnych, hospodárskosprávnych, prevádzkovo-technických alebo ekonomických podľa pokynov alebo ustanovených postupov,

    c) pracovné miesto zodpovedajúce tretiemu stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon rôznorodých odborných alebo ucelených odborných prác alebo samostatné zabezpečovanie menej zložitých agend; samostatný výkon individuálnych tvorivých remeselných prác; riadenie alebo operatívne zabezpečovanie chodu zariadení alebo prevádzkových procesov spojené so zvýšenou duševnou námahou s prípadnou zodpovednosťou za zdravie a bezpečnosť iných osôb alebo za ťažko odstrániteľné škody,

    d) pracovné miesto zodpovedajúce štvrtému stupňu náročnosti práce charakterizuje samostatné zabezpečovanie odborných agend alebo výkon čiastkových koncepčných, systémových a metodických prác spojený so zvýšenou duševnou námahou; poskytovanie zdravotnej starostlivosti, odborné činnosti v zdravotníctve so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia alebo koordinácia zložitých procesov alebo rozsiahleho súboru veľmi zložitých zariadení s prípadnou zodpovednosťou za životy a zdravie iných osôb,

    e) pracovné miesto zodpovedajúce piatemu stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon špecializovaných systémových, koncepčných, tvorivých alebo metodických prác s vysokou duševnou námahou; komplexné zabezpečovanie najzložitejších úsekov a agend s určovaním nových postupov v rámci systému; výkon odborných a špecializovaných činností v príslušnom odbore zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia veľmi zložitých procesov a systémov vrátane voľby a optimalizácie postupov a spôsobov riešenia,

    f) pracovné miesto zodpovedajúce šiestemu stupňu náročnosti práce charakterizuje tvorivé riešenie úloh neobvyklým spôsobom s nešpecifikovanými výstupmi s vysokou mierou zodpovednosti za škody s najširšími spoločenskými dôsledkami; výkon špecializovaných a certifikovaných činností v zdravotnej starostlivosti so zodpovednosťou za zdravie a životy ľudí; riadenie, organizácia a koordinácia najzložitejších systémov so zodpovednosťou za neodstrániteľné hmotné a morálne škody so značnými nárokmi na schopnosť riešiť zložité a konfliktné situácie spojené spravidla so všeobecným ohrozením najširšej skupiny osôb.

    Stupeň náročnosti práce určuje zamestnávateľ v súlade s charakteristikou podľa vyššie uvedeného.
    Naposledy upravil mondes : 20.02.17 at 18:17
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    VLADO73 vdaka, skus este kuknut co som doplnil a porad ak mozes.
    mondes Doplnila som.
    VLADO73 Dakujem.Robil som v SBS v obch.retazci tam sme udajne mali stup.2, ale mzda bola obycajna.Teraz SBS robim obchodzky protipoziarne+proti zlodejom, kontrolujem zamestnancov a neviem aky stupen mame, v zmluve to nieje, ale kedze 2,667€ brutto asi 1ku. Kolko minimal.mi musi dat na dohodu brutto?Velmi pekne dakujem.Zda sa mi, ze ma okradaju.
    ivka70 pri praci na dohodu sa stupen narocnosti neberie do uvahy, musi byt teda len minimalna hodinova mzda
    VLADO73 cize tiez mi musi dat minimal.2,5€ brutto? Mne dnes poslal vyplatu a vyslo mi 1,57€ v cistom.Je to mozne?Skoro som infarkt dostal
    ivka70 minimalnu mzdu musis ratat v hrubom, po odvodoch a zdaneni to bude urcite menej, ak je hruba mzda len minimalna
      zbaliť

    Kolko je minimalna mzda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.