Zavrieť

Porady

Vyúčtovacia faktúra

Prosím o radu.
30.5.06 sme podpísali zmluvu so ZSE, z nej nám vyplynula povinnosť uhradiť pripojovací poplatok, ktorý je v zmluve rozpísaný bez DPH, DPH spolu s DPH. Nikde v zmluve niet ani zmienky o tom, že by na ten poplatok mala byť vyhotovená nejaká faktúra, alebo daňový doklad.
Ja som účtovala zmluvu ID 30.5.06:
poplatok MD 518 DAL 325
DPH MD 343 DAL 325

Poplatok sme uhradili 9.6.06 cez účet, účtovala som MD 325 DAL 221
Čiže DPH z poplatku som zaradila do 5/06.

Až dnes prišla zo ZSE faktúra s dátumom dodania služby: 12.6.06, dátumom vyhotovenia 20.6.06 s položkami:
poplatok + DPH - prijatá platba = 0

Urobila som chybu - poplatok mal byť zaradený do DPH až po prijatí tejto faktúry do 6/06? Mala som predpokladať, že faktúra príde, alebo mi to prejde aj tak, ako som to zaúčtovala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak tá zmluva so ZSE a.s. splňala podmienky daňového dokladu potom to možeš nechat v 05/2006 DPH.

    Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

    Monika68
    smith
    Ak tá zmluva so ZSE a.s. splňala podmienky daňového dokladu potom to možeš nechat v 05/2006 DPH.
    Dík Smith - zmluva má všetky údaje spoločnosti, vrátane IČ DPH, ako som už písala, na poplatok je rozpísaná cena bez DPH, DPH aj s DPH...takže by to malo byť teda v poriadku?

    tijo je offline (nepripojený) tijo

    tijo
    to Smith a monika
    ...nie podmienky "daňového dokladu" ale "faktúry" musí splňať zmluva podľa zákona o DPH §71. pojem daňový doklad od 1.1.2005 neexistuje tak ako HIM.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tijo
    to Smith a monika
    ...nie podmienky "daňového dokladu" ale "faktúry" musí splňať zmluva podľa zákona o DPH §71. pojem daňový doklad od 1.1.2005 neexistuje tak ako HIM.
    Samozrejme,že faktúry. Sú to terminus technikus, ktoré sme roky používali, a teraz je problém používať nové.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Monika68
    Dík Smith - zmluva má všetky údaje spoločnosti, vrátane IČ DPH, ako som už písala, na poplatok je rozpísaná cena bez DPH, DPH aj s DPH...takže by to malo byť teda v poriadku?
    No, ja mám námietku, v zákone o DPH sa píše, nemôže odberateľ DPH odpočítať skôr ako vznikne daňová povinnosť dodávateľovi. Podľa mňa chýba v zmluve dátum dodania. A ten patrí tiež medzi náležitosti faktúry. Ale na druhej strane, daňová kontrola si to nemusí všimnúť.

    Vyúčtovacia faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.