Zavrieť

Porady

ukončenie osobitnej upravy DPH

ahojte...teraz som zistila, ze sme prekrocili hranicu 100tis eur a teda sa nam ruší možnosť používať osobitnú upravu dph. Malo to byt ale k 31.12.2016, tz. do 5dni som mala oznamit túto skutočnost danovému uradu. Chcem sa poradit. Kedže som za IV.Q 2016 podala dph ešte s úpravou ako je to teraz? myslim s tou dph čo nebola uplatnena (pre neuhradené faktury) v tom IV.Q 2016 a od 1.1.2017 sme mesačný platcovia a uz si nemožeme uplatnit osobitnú upravu dph. Mám podať dodatočné dph k IV.Q 2016 a uplatnit tam vsetku dph (aj ked nebola zaplatena) alebo sa to presúva do roku 2017? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Na www.financnasprava.sk je výborný Metodický pokyn k osobitnej úprave. Ja som z neho pochopila, že máš teraz v januári odviesť a odpočítať dph, ktorá nebola odvedená a odpočítaná v období os. úpravy.
    tinkas ale ja som spravila dodatočné dph za IV.Q 2016 kde som odviedla a odpočítala nezaplatenú dph ale som to vobec nemala robit, kedže sme neprekročili obrat nad 100tis eur. a mali sme si dalej uplatnovať osobitnú upravu dph a zostat štvrtročnými platcami dph
    Soňa K To si nespravila dobre, aj keby ste museli skončiť osobitnú úpravu od 1. 1., v IV. kvartáli ste boli v režimu OÚ, no vidím to na ďalšie dodatočné k IV. kv., zavolaj na FS, nech to spravíš poslednýkrát a dobre.

    ukončenie osobitnej upravy DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.