Zavrieť

Porady

Môžem mať rôznu dĺžku zvukového záznamu v rôznych programoch?

Mám zvukový záznam, ktorý si potrebujem prepísať a keď si ho otvorím v rôznych programoch, udáva mi to rôznu časovú dĺžku záznamu. Napr. vo formáte .mp3 mi udáva dĺžku cca 1 hodinu, ale vo formáte .wau je to 1:48. Je to možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) wau súbor neexistuje. Ale existuje wav súbor.
    B) *.wav je nekomprimovaný súbor, *.mp3 je komprimovaný súbor.
    C) Oba súbory majú pri prehrávaní rovnakú dĺžku (pokiaľ sa nekoprimovaný wav previedol na komprimovaný mp3 bez akejkoľvek editácie. Pokiaľ však sa pred prevodom upravoval pôvodný súbor (napr. odstraňovali sa pasáže s nulovou úrovňou zvuku - potom môže byť rozdielna dĺžka (práve o tie vynechané pasáže). Ale pokiaľ sa nič neupravovalo, len sa rovno konvertovalo - dĺžka záznamu je vždy rovnaká, rozdielna je veľkosť súboru. Pokiaľ teda máš rozdielne časy - buď bol pôvodný súbor "upravovaný" a potom skonvertovaný, alebo ide i dva rozdielne súbory rovnakej skladby. Treba si uvedomiť, že skladba "ABC" môže vo formáte *.wav i *.mp3 spoločne existovať na jednom disku. Takže ABC.wav i ABC.mp3 (rovnaká skladba, iné formáty súborov) fyzicky môžu "sedieť" vedľa seba.
    Danisa ďakujem

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Táto otázka nemá hlavu ani pätu. Neviem vlastne, na čo sa pýtaš. V akom formáte to máš teda uložené? Formát .wau neexistuje. Je len formát .wav. A malo by to byť jedno, v akom formáte to je uložené, dĺžka zvukového záznamu je vždy rovnaká.

    To máš uložené 2 zvukové súbory? Akú veľkosť má ten zvukový súbor? Koľko MB?

    A otváraš len súbor tak, ako je uložený. Nemôžeš otvoriť súbor vo formáte mp3 ako nejaký iný.

    Normálne si nainštaluj nejaký free audio prehrávač (napr. winamp, alebo vlc player) a tam si otvor ten súbor.
    Danisa Ďakujem za odpoveď, ospravedlňujem sa za preklep. K uloženiu zvukových súborov sa mi je ťažké vyjadriť, nakoľko som bola poverené iba zistiť odpoveď na otázku, ktorú som zadala a použila som všetky informácie, ktoré som dostala.
    Ing. Ľubomír Janoška
    Editory zvukových záznamov by nemali vykazovať rozličnú dĺžku záznamov, nie je no to dôvod. Odlišná dĺžka sa ale môže prejaviť v editoroch videozáznamov ako dôsledok prispôsobenia audiostopy hrubšej kvantifikácii obrazového záznamu (24, 25, 30... obrázkov za sekundu oproti 44100, 48000... zvukových vzoriek za sekundu).

    Môžem mať rôznu dĺžku zvukového záznamu v rôznych programoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.