Zavrieť

Porady

Danove vydavky pri byte v obchodnom majetku

Dobrý deň,

ak som zakúpený byt v 7/2012 preradila v 6/2016 z osobného užívania do obchodného majetku a začala ho v 6/2016 aj prenajímať, za r. 2016 môžem dať do daňových výdavkov odpisy len v pomernej časti z ročného odpisu? Program, v ktorom vediem daň. evidenciu mi po zaradení bytu dáva za r. 2016 celý ročný odpis, čo podľa mňa nie je správne.

Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 28.02.17 at 11:04
6 komentárov     zbaliť
ivka70 .
emma01 Asi nerozumiem, neviem ako inak by som otázku vylepšila? :-o Pýtam sa, či do daň. výdavkov patrí celý ročný odpis, alebo len pomerná časť (7/12), keď je byt prenajímaný len časť roka???
ivka70 co mas s vylepsenim otazky? zadala si svoju otazku ako odpoved do inej otazky, tak som ti ju premiestnila do samostatnej otazky ...vid Pravidla porady
emma01 potom sa ospravedlňujem, videla som okienko "vylepšiť otázku" keďže tu moc otázky nezadávam, unikla mi podstata tvojho "zásahu." Možno by stačil malinký komentár a nevzniklo by nedorozumenie. Či?
ivka70 okienko vylepsit otazku je vzdy pri otazke. Si na porade dost dlho, sby si vedela ako sa zadavaju otazky a ako sa na ne odpoveda, mozno by stacilo " Dakujem, ze si si dala namahu opravit, co som pokazila "
emma01 To je pravda .... ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Iba pomernú časť. Je potrebné pokračovať v odpisovaní ako keby bol byt v obchodnom majetku od roku 7/2012.

    Danove vydavky pri byte v obchodnom majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.