Zavrieť

Porady

FA do CZ DPH

prvý krát robím FA do CZ za opravu vozidla, CZ firma mi poskytla ich IČ DPH čiže FA bude bez DPH, ktorý paragraf ? postup účtovania ? členenie DPH, členenie KVDPH ? som mesačný platca DPH súhrnný výkaz som ešte nepodávala podám ho s mesačným DPH ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Ide o službu s miestom dodania v CZ (§15). Takto dodaná služba sa nevykáže v našom DPH (nie je predmetom slovenského zákona o DPH -podľa § 2). Nevykazuje sa ani v Kontrolnom výkaze.
    Vykazuje sa v súhrnnom výkaze s kódom "2". Pri dodaní služby podávaš SV mesačne (§80).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zbetka ďakujem
    vo FA sú uvedené aj náhradné diely + práca čo s DPH na vstupe? za nakúp náhradných dielov ?
    KloferHladny DPH z nakúpených dielov sa odpočíta na Slovensku. Ak kúpiš napr. turbo za 1000 EUR bez DPH + 200 EUR DPH od slovenského dodávateľa, namontuješ do auta českému odberateľovi, vyžiadaš si od štátu 200 EUR (DPH) cez daňové priznanie a vyfakturuješ bez DPH opravu do ČR napr za 1500 EUR.
    zbetka chápem ďakujem veľmi pekne za radu
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.