Zavrieť

Porady

Odpojenie od energii

Zdravím vás v TV....rezonuje že chceli ludí odpajat od energii...mna zaujíma či môžu po jednom nezaplateni odpájať ....Dávnejšie bolo v TV že odpojit vás môžu len ked po ročnom zúčtovaní nezaplatite dlh ....dakujem za odpovede
Naposledy upravil ivka70 : 01.03.17 at 06:04
3 komentárov     zbaliť
buchač Zákon si vyhľadaj sám....to nie je problém.

Po jednom nezaplatení určite neodpoja.
Lenže aj to neuhradenie platby do určitého termínu má potom svoj následok = odpojenie.

Pár krát sa mi stalo, že som nezaplatil včas SIPO.
Do pár dní došla poštová poukážka na úhradu...aj s patričným upozornením.
Samozrejme, že došlo aj nové SIPO...takže platba v daný mesiac zdupľovaná.

Si myslíš, že dodávateľ bude čakať donekonečna na love ? Dokonca až po ročnom zúčtovaní ? Hehe...dobrý fór, to v ktorej TV dávali ? Alebo si zle pamätáš, alebo si zle pochopil.

Nuž omyl, takto to nefunguje.
Odpoja. Ak nezaplatíš, ešte aj pozdrav od exekútora fásneš.
gerlach takže si 100 percent presvedčeny že spotrebitelska zmluva medzi dodavatelom energii a tebou je v súlade zo zákonom ????
buchač Nejde o moje presvedčenie...a ani o zákon.

Elektrinu máš ? Máš !
Treba platiť ? Treba !
Ja platím...mám nastavené platby na dvoch miestach.
Na oboch som mal preplatok...toť včera mi došlo vyúčtovanie z chalupy.

Zmluvu proste neriešim...ak sa Ti nepáči, tak zmeň dodávateľa. Je ich k dispo viac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zvycajne je v zmluve, ze po upomienke a termine v nej uz nasleduje odpojenie. Za znovupripojenie sa potom celkom slusne zacvaka.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gerlach Ale ved to mi je jasne mňa zaujíma čo hovorí zakon a nie ich zmluvy .....99 precent si zmluvu neprečíta ...oni do zmluvy napíšu čo sa im hodí
    Ing. Ľubomír Janoška zákon to neobmedzuje
    misoft gerlach - pokiaľ narážaš na to medializované.... jednoducho prišlo niekomu vyúčtovanie za minulý rok, pozeral správy a videl Hranatého, ako káže faktúry roztrhať - tak roztrhali. Ale už ich neťaplo do gebulí, že to mali zaplatiť za minulý rok. A tak energetici nedostali peniaze, elektrinu dodali - čo mali robiť? Odpojili.
    A zmluvy medzi dodávateľom a odberateľom - tiež si tam nemôžu napísať čo chcú. Musia sa tiež držať platného zákona. Je chyba tých, ktorí naleteli populistovi, je chyba tých, že si zmluvy neprečítali, neznalosť zákona neospravedlňuje.
    vicktor gerlach, naco budem citat zmluvu a zakon?
    Klucove je: energie potrebujem, dodavatel dodava, treba za to platit.

    misoft, v spravach akysi dodavatel poprel, vraj este len rozosielaju upomienky/vyhrazky o odpojeni.
    gerlach Ano na to som myslel pri ročnom zúčtovani, ak sdlh nezaplatia tak vypínaju nie pri prvej nezaplatenej mne sa tiež stalo že sme koniec mesiaca prešvihli išiel som do elekt.a vybavene na dva razy som zaplatil ...on s toho zrobil komediu ....my napr mame plyn do 15 platit ....platim vždy na konci zo sipom .a nik ma neprišiel vypnuť ........
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.