Zavrieť

Porady

Soc.fond účtovanie v jednoduchom účtovníctve

Mám zúčtovať SF za 1-11? Podľa toho, ako boli uhrádzané mzdy? Keďže jednoduché účtovníctvo súvisí s úhradami. Alebo mám zúčtovať SF 1-12 podľa podkladu - mzdy 2016.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Ja som účtovala v knihe SF každý mesiac podľa miezd, a v PD na konci roka jednou sumou za 1-12 , teraz nerobím JÚ, tak neviem či sa niečo menilo.

    Doplním - to platí, len ak neposielaš SF pri výplatách na B.ú., potom ho máš zaúčtovaný každý mesiac, ako som písala nižšie.
    Naposledy upravil wirgi : 03.03.17 at 15:03 Dôvod: doplnenie
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janiely ďakujem, urobím to rovnako.
    Janinkaaa Ja ho účtujem každý mesiac. Urobím prevod na bankový účet Soc.fondu a zároveň ho zaevidujem knihy Soc.fondu
    wirgi áno, aj ja som tak robila , že sa účtovalo každý mesiac, keď bolo povinné mať osobitný účet SF a bolo účtované napr. za 12/2015 a 1-11/2016 . Keď už nebol povinný B.ú a málo zamestnancov , tak ostávali peniaze v pokladni a účtoval sa SF, len na konci roka
      zbaliť

    Soc.fond účtovanie v jednoduchom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.