Zavrieť

Porady

Uctovanie v jednoduchom uctovnictve

Dobry den,

vediem JU pre SZCO a chcela by som vas poprosit o radu:
Viete mi poradit nejaku knihu (prirucku) v ktorej su postupy ucotvania v JU a taktiez aj konkretne priklady? Dakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dominika 21
    Dobry den,

    vediem JU pre SZCO a chcela by som vas poprosit o radu:
    Viete mi poradit nejaku knihu (prirucku) v ktorej su postupy ucotvania v JU a taktiez aj konkretne priklady? Dakujem....
    Dominika , treba zájsť do predajne ŠEVT a tam si môžeš popozerať akúkoľvek literatúru ohľadom účtovníctva či už JÚ alebo PÚ . Onosa to stále doplňa a mení . Pracuješ s konkrétnym softwérom ?Ak áno aj k SW sú príručky na postup vedenia účta .

    Pozri si stránku www.sevt.sk

    Dominika 21 je offline (nepripojený) Dominika 21

    Dominika 21
    Zita5
    Dominika , treba zájsť do predajne ŠEVT a tam si môžeš popozerať akúkoľvek literatúru ohľadom účtovníctva či už JÚ alebo PÚ . Onosa to stále doplňa a mení . Pracuješ s konkrétnym softwérom ?Ak áno aj k SW sú príručky na postup vedenia účta .

    Pozri si stránku www.sevt.sk
    Dakujem....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jedného času v roku 2000 sa dala zakúpiť super kniha od : "Eva Vachová" Jednoduché účtovníctvo v praxi - upravené a rozšírené vydanie Bolo to dávno , aj sa nejaké veci pomenili ...ale uberaj sa týmto názvom a také niečo hľadaj .Je to od vydavateľstva MAYA .Boli tam aj praktické príklady s účtovaním do peňažného denníka .

    Daja72 je offline (nepripojený) Daja72

    samouk - účtovník Daja72
    Ahoj Dominika,
    ja som si práve kúpila knihu - JÚ od Amálie Spitzovej, a je celkom fajn, objednala som si ju na adrese www.zbierka.sk, a stála 153,-aj s poštovným.
    presná adrese : www.iura.sk - adresa vydavateľstva.
    Ahoj. D.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ďalšia super pomôcka ........5+5 riešených súvislých príkladov z jednoduchého a podvojného účtovníctva od Amália Spitzová ....uvedená publikácia bola odporúčaná Ministerstvom školstva SR ako doplnkový text pre výučbu ........aj v tej by sa dalo vybrať .Ale tiež to je rok 1999 , čiže možno už teraz by bola opäť upravená .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Daja72
    Ahoj Dominika,
    ja som si práve kúpila knihu - JÚ od Amálie Spitzovej, a je celkom fajn, objednala som si ju na adrese www.zbierka.sk, a stála 153,-aj s poštovným.
    presná adrese : www.iura.sk - adresa vydavateľstva.
    Ahoj. D.

    Daja to je zhoda

    Daja72 je offline (nepripojený) Daja72

    samouk - účtovník Daja72
    Ahojte, to JÚ od Spitzovej - je tretie obnovené vydanie, aj s príkladmi.

    Daja72 je offline (nepripojený) Daja72

    samouk - účtovník Daja72
    Dobrý deň p. Zita, chcela by som vás pozdraviť, ja som Vám už písala ohľadom odpočtu na družku a ďakujem ešte raz, že ste tak promtne reagovala. Dík. D.

    Dominika 21 je offline (nepripojený) Dominika 21

    Dominika 21
    Dobry den,

    dakujem vam vsetkym velmi pekne za vase odpovede. Prajem vam krasny den a predlzeny vikend.....

    Uctovanie v jednoduchom uctovnictve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.