Zavrieť

Porady

Autonehoda

Dobry den. Pred 2,5 tyzdnom sme mali so synom autonehodu, kde nam oprotiiduce auto nedalo prednost a zrazke sa nedalo zabranit. Ja ako spolusediaca som sa zranila (prasknute rebro, prasknute v ruke, ... ) ruka je natom najhorsie. Mala som ju v sadre a po 10tich dnoch som bola na kontrolu ku lekarovi v nasom meste ktory mi to zrengenoval a na zaklade vysledku este viac zasadroval. Lenze asi po necelom tyzdni mi volal primar z urazovky ( cislo zhanal po kadekom zo vzdialenej rodiny ku komu sa dopatral, aj ked v sprave bolo uvedene cislo mojho syna ) ze mam za nim prist. Tak som tam isla hned na druhy den a on mi ruku znova zrengenoval a sadru nechal zlozenu, ze si to mam len macat v slanej vode. Tak som isla naspet k tomu lekarovi v mojom meste, ze co teda s tym mam a on povedal ze s takymto pristupom sa nestretol , ze s tym nechce mat nic spolocne, ze sa mu to nezda. Je mozne ze v tom ma prsty vinnicka nehody ?? Dakujem za odpoved.
6 komentárov     zbaliť
misoft Pravdepodobne, ale pokiaľ bola v sádre 10 dní a PN ešte trvá - prd jej to bude platné. Ešte stále vinníčka môže byť obvinená z prečinu ublíženia na zdraví.
eLLLLo Ked budem mat PN nad 42 dni ( co v sprave z nemocnice aj predpokladali ), neviete ako sa bude dalej postupovat ?
misoft Tak to už je trestný čin. Odporúčam predbežne podať na dotyčnú osobu žalobu z prečinu, toto môže prokurátor (ak sa zistí skutočná dĺžka PN) preklasifikovať aj na tr. čin. Okrem toho je tiež dobré pripomenúť, že existuje podozrenie, dotyčná osoba sa snaží ovplyvňovať svedkov - a spomenúť aj protichodné rozhodnutia ošetrujúceho lekára.
eLLLLo moze sa to predbezne podat uz aj pocas PN, alebo musim cakat kym budem schopna prace ? Pretoze aj policia podala vyjadrenie ze postupovat budu az po ukonceni PN.
misoft Lepšie je sa spojiť s právnikom v tomto obore. Okrem toho právnik môže v zmluve doplniť, aby výdavky platila protistrana (bude požadovať od obvinenej/obžalovanej).
Ale v každom prípade - hranica 7 dní už bola prekročená - takže aj ten prečin sa dá žalovať a na základe toho i vymáhanie bolestného, náhrady mzdy a iných výdavkov spojených s týmto prečinom. A právnik má viacej možností (vie v tom "chodiť") - takže by nebol problém potom (po 42 dňoch, príp. ukončení PN) to preklasifikovať.
eLLLLo Ďakujem Vám za rady Pekny deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.