Zavrieť

Porady

vrátenie preplatku DPH zo zahraničnej FA

Pekný deň, viete mi prosím niekto poradiť, ako zaúčtovať preplatok DPH z vystavenej FA z ČR? Prišla mi FA na 102,90 Eur tak som zaúčtovala 518/321 a samozdanenie 343/343 vo výške 17,15 Eur. Vo výpise BU mám vrátený preplatok od dodávateľa vo výške 17,86 eur? Ako zaúčtovať preplatok DPH?
Naposledy upravil spacka17 : 11.03.17 at 09:50
7 komentárov     zbaliť
KloferHladny ťažko radiť, málo si opísala prípad. Koľko si mala zaplatiť a koľko si zaplatila ? Máš faktúru zaúčtovanú správne ?
spacka17 ďakujem za odpoveď. Upresním: prišlo mi na mail uhradiť sumu 102,90 Eur. tak som uhradila. zaúčtovala som MD 501 (85,75)/343 (17,15)D 321 (102,90). pri nahrávaní výpisu z BU som si všimla, že mám od dodávateľa vrátený preplatok DPH vo výške 17,86 eur. Ten som zatiaľ zaúčtovala MD 211/D 343 ale obávam sa, že to nie je správne, pretože by to mal byť asi v interných dokladoch mimoriadny výnos z hosp. činnosti skupina 6. podotýkam, že je to dodanie z ČR.
KloferHladny Ty si na základe e-mailu účtovala 504/321 ?? Nie na základe faktúry ??
spacka17 ano, lebo faktúru som ešte nemala, ale v maily boli všetky potrebné údaje....akurát som nepredpokladala, že budú vracať DPH
veronikasad Bez dokladu účtovať nemôžeš. Teraz už faktúru máš a je s DPH alebo bez DPH?
misoft
Účtovať niečo na základe e-mailu - nerozumné, nelogické, trestuhodné (teda pokiaľ by v prílohe nebol súbor so ZEP - to by som ešte bral).
spacka17 toto mi fakt pomohlo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Faktúra bola vystavená s dph alebo bez dph ? Úhradu 102,90 si delila na zd a dph prečo ?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    spacka17 Faktúra bola vystavená bez DPH. Keďže je z ČR pôvodne som ju zaúčtovala ako došlú FA z EU s uplatnením samozdanenia. Pomýlilo ma až to, keď som si na výpise našla vrátenie preplatku DPH od dodávateľa. jednalo sa o internetovú objednávku, ktorú mi doručili až po úhrade - výšku sumy a VS som dostala do mailu tak som uhradila. Suma bola 102,90. Až s tovarom mi prišla FA a tam je celková cena FA 85,04 Eur bez DPH. Vrátený preplatok DPH bol vo výške 17,86 Eur. Mám z toho úplný chaos.
    Soňa K No, chaos v tom majú aj oni. Asi majú štandardne nastavené predaje s DPH, takže treba zaúčtovať DF na 85,04 EUR, samozdaníš. Pri úhrade záväzku Ti logicky vznikol preplatok 17,86 EUR. Neviem, v ktorom období si spracovala samozdanenie, ak je to už uzavreté, treba podať dodatočné DP.
    spacka17 Veľmi pekne ďakujem, našťastie je to za február a čakala som na nejakú radu. Toto mi veľmi pomohlo. ešte ra vďaka
      zbaliť

    vrátenie preplatku DPH zo zahraničnej FA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.