Zavrieť

Porady

opatrovateľka v Rakusku a DP za rok 2016

Ahojte, robím DP pre opatrovateľku, ktorá pracuje v Rakúsku cez edane, dávam výdavky percentom, uvádzam platby SVA (poistenie), ale pýta odo mňa aj vyplniť prílohu č. 2 DP , odvody ZP a SP, mám ich vyplniť ak nie sú platené na SVK?
Naposledy upravil maratonec : 07.03.17 at 10:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eva1973 je offline (nepripojený) eva1973

    eva1973
    nie, prílohu č. 2 nevypisuješ, pokiaľ sú odvody platené v zahraničí. Nezabudni uviesť príjem zo zahraničia v XIII. oddieli, kde zapíšeš aj poistné zaplatené v zahraničí
    maratonec OK ale aj tak mi to vyhadzuje chybu, tým pádom nemôžem uviesť poistne SVA, ktoré si plati v zahraniči... tak?
    kn-alka pokiaľ ukazuje chybu žltou farbou, nie je problém, len ti pripomína, že by si mal vyplniť kolonku.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    áno, tie odvody do SVA sa jednou sumou vpisujú do prílohy č. 2 riadok 12
    hanelie veď to logicky vyplýva - keď sa vypĺňa Vl. oddiel príjmy a výdavky podľa § 6 odsek 1 písm. b
    kn-alka NIE, do prílohy č.2 riadok 12 idú len SLOVENSKÉ odvody - kuk do poučenia:
    https://pfseform.financnasprava.sk/F...6-poucenie.pdf

    Súčasťou riadkov 12 a 13 nie je povinne alebo dobrovoľne preukázateľne
    zaplatené sociálne poistenie v
    zahraničí.

    V prípade príjmov zo zahraničia sa vypĺňa oddiel XIII a tam sa uvádza aj poistné

    opatrovateľka v Rakusku a DP za rok 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.