Zavrieť

Porady

daňové priznanie dôchodca živnostník 2016

Príjem dôchodcu z dôchodku 4238, príjem zo živnosti 302. Chce podať daňové priznanie. Tak som mu dala paušálne výdavky, lebo reálne nemá žiadne.Má daňovú povinnosť s takýmto príjmom?
3 komentárov     zbaliť
kn-alka tak keď si mu dala paušálne výdavky, daň si mu už nevypočítala?
ludka09 keď som mu dala paušálne vyšla mu daň 34,42. Keď som to nahodila cez program tak mi na r.90 hodilo daˇˇn zo základu 34,42, ale na r.100,r.104,r.105 a r.107 mi dalo 0. Toho som sa zľakla. Je to teda takto v poriadku?
kn-alka no a prečítala si si poznámku v DP č.23? tam to máš vysvetlené - je to tak v poriadku, pri príjmoch do 1901€ sa daň neplatí
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak podá DP,
    tak mu ZP vyčísli nedoplatok na poistnom.
    Kedže nemá povinnosť podať DP, nech napíše oznámenie, že jeho príjem nedosiahol 1901,67 € , tým pádom nepodá DP, a ZP mu nevyčísli nedoplatok na poistnom.
    Ušporí nepodaním DP cca 17 eur.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nemá povinnosť podávať DP, nemá nárok na nezd.časť, ale nevznikne ani platiť daň - prečítaj si poznámku v DP č.23

    allicia je offline (nepripojený) allicia

    allicia
    Dôchodca, ktorý v roku 2016 podnikal (napr. ako živnostník), musí podať daňové priznanie vtedy, ak sú jeho príjmy zo živnosti vyššie ako 1 901,67 €.
    Čiže nepodáva DP

    daňové priznanie dôchodca živnostník 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.