Zavrieť

Porady

dva účty?

ahojte, mám problém. máme aj živnosť, aj sro. na živnosť máme jeden účet a na sro iný, ale prístup cez internetbanking je k nim je jeden. niekoľkokrát sa nám teda stalo, že sme platby patriace k sro zaplatili z účtu živnosti a naopak. ako to teraz zaúčtovať?
konkrétny príklad: platili sme daň z MV za sro, ale zaplatili sme to z účtu živnosti. ako to zaúčtujem v JÚ živnosti, keďže mi tá platba figuruje na výpise z BÚ? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Ja by som urobila k tomu zápis, priložila fotokópiu výpisu a previedla peniaze z účtu, ktorý mal byť správne na účet kde teraz chýbajú.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Aj ja by som to tak spravila.
    na tom účte, z ktorého to nemalo byť uhradené to zaúčtuj ako mylnú platbu, ktorú z účtu tej druhej potom vrátiš.
    Len neviem, ako sa bude tváriť daňový úrad. Či im to bude vadiť, to už sa treba spýtať priamo tam. V podstate to tá firma, ktorá to mala platiť, nezaplatila vôbec... Prišlo to z účtu niekoho iného. ALE, treba sa len spýtať.

    No a čo iné Ti poradiť ... len aby si dávala pozor, my sme donedávna mali na jeden internetbanking 3 účty rôznych firiem a ešte aj môj súkromný, tak viem, o čom je reč.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ďakujem za cenné rady. je to fakt o držku dávať stále pozor, z kt. účtu sa má čo zaplatiť. naša situácia sa onedlho vyrieši, keďže v blízkej budúcnosti plánujeme zrušiť živnosť. :-)

    a už keď je o tom reč, je potrebné spolu so zrušením živnosti zrušiť aj účet v banke? dík.
    Naposledy upravil *agatha* : 13.07.06 at 15:09

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.