Zavrieť

Porady

Sterilizovanie nástrojov doma

Dá sa sterilizovať nástroje v mikrovlnke? Chcel by som si dať sterilizovať nožnice na strihanie vlasov. Ak sa to dá tak ako?
5 komentárov     zbaliť
Mila123 kov do mikrovlnky? nie je to zakázané???
karakul asi sú plastové
buchač Mila123 (Dnes 13:30) kov do mikrovlnky? nie je to zakázané???
==================
Ani nie...zákon to nezakazuje.
Ale to iskrenie bude jak ohňostroj na Silvestra.
vicktor Dovod?
Doma snad pouzivate noznice len blizke osoby, hadam nemate ostych.
V kadernictvach a holicstvach strihaju kadekoho bez sterilizacie (noznic).
Alebo striedavo strihate aj psa aj ludi? Kupte si este jedny.
vlado 33 buchač,...nemagnetická nerez v mikrovlnke neiskrí. Jedlo v nerezovej miske sa dosť ťažko nahrieva. Vyskúšaj, uvidíš......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    V mikrovlnke sterilizovať nožnice ?

    Kov do mikrovlnky iba ak má funkciu grilovanie. Grilovať nožnice ?

    Domáce sterilizovanie - variť vo vode niekoľko minút....ale poškodí sa ostrie nožníc, tak ako je to u nožov. (Kvalitné nože sa neodporúčajú ani umývať, dokonca ani studenou vodou. Iba pretrieť, ale ide o naozaj TOP kvalitu, profi nože, cena niekoľko stovák €).

    Bežné nože sa nedávajú ani do umývačky na riady, kvôli horúcej vode.

    Nožnice na strihanie si dezinfikuj viac% alkoholom ( Alpa, slivovica....), alebo nejakým dezinfekčným prostriedkom z drogérie - napríklad Savo a pod.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Amstrad, Mária27, vlado 33, ydaho
    Neužitočné (2)
    2
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor ...nooo nezda sa mi ze nozu z kvalitnej ocele ublizi umytie vodou...
    afrikánka Aj mňa to prekvapilo, keď som to sledovala v TV. Ale ide o kuchárske profesionálne nože japonskej výroby. Vraj sa nesmú ani oplachovať, iba utrieť.
    Uviedla som to skôr, ako zaujímavosť....istotne si nikto z nás nebude taký nôž poriaďovať do svojej domácnosti.
    V každej oblasti nájdeš výrobky špičkovej kvality, kde je neuveriteľne závratná cena. Ide skôr o ego majiteľa, ako o účel.
    buchač vicktor (Dnes 10:43) ...nooo nezda sa mi ze nozu z kvalitnej ocele ublizi umytie vodou...
    =========================
    Blbosť jak traky...
    Umyť môžeš aj katanu, no je potrebné dodržať následne aj iné ošetrenie čepele.
    lujza.j Prilepena hnusna lepkava kuracina na nozi a neumyt no..brr...
    decko si dezinfikuje noznicky...sajrajtami co som prilepila...
    afrikánka buchač, nebol by si to ty, keby si nemudroval...tvoje vyjadrenia sú vždy neomylné.
    Dokumentárny záznam z Japonska bola určite "blbosť jak traky". Napíš do TV ČT2.
    Ináč, použijem ďaľšiu tvoju vetu, že nie je vždy a všetko aj na googli....treba mať rozhľad aj z iných zdrojov, nemusíš potom používať svoje traky, lebo sa ti čoskoro roztiahnu a tebe padnú gate.....
    bettylou čo kuracinu, ale v Jap jedia väčšinou rybičky. A bacha, miss Afro je dáka nabrúsená
    afrikánka Na buchača "vždy pripravená"
      zbaliť

    Sterilizovanie nástrojov doma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.