Zavrieť

Porady

Máme doma prváka....

S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ahojte, ja mám doma prváčika na ZŠ. Kto má ešte? Možno by sme vedeli pokecať. Len by som bola zvedavá, ako postupujú iné školy, ako pokročili v učive, čo majú navyše, alebo či v niečom zaostávajú.
Usporiadat
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Aj ja mám prváčku. Idú dosť rýchlo, už sa učili A,M,E,L. Ale len čitajú veľke M, malé m atď. Z písania píšu zatial len čiarky. Na domácu úlohu toho moc nemajú, dva riadky čiarok v predpísanom zošite, myslím že v škole toho napíšu dosť. Ale každy deň pozriem do písaniek čo preberali, aby si zvykla, že sa treba aj doma učeniu venovať.
Už som mala prváka tak viem, že najťažšie bude to spájanie slabík pri čítaní,ale zvládneme to. Veľa úspechov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Ahoj, ja mám tiež syna prváčika. včera preberali písmenko U v šlabikári, v predtlačených písankách pracujú súbežne v písanke č. 1 a číslo 2. Matematiku preberali číslo 6, okrem toho majú akurát dnes 6. vyučovaciu hodinu aj náboženstvo a v angličtine preberali pozdravy.
To bol včerajší stav.
Ako ste pokročili Vy? Ste ďalej s učením?
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

prihlasujem dalsiu prvacku... ale priznam sa, ze az taky prehlad o tom, co robia nemam, zial malo casu zostava. co som vsak videl, robia take tie ciarky, vlnovky a podobne, akurat vcera mala za ulohu riadok jednotiek (motorika), v prvouke take tie prve logicke veci (roztriedit obrazky, co do skupiny patri a co nie a podobne...)...

no ja si uz ani nepamatam, to aj my sme mali taketo ucivo???
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Môj synátor je prváčik a môžem povedať, že dcéra - dnes je štvrtáčka-pristupovala k úlohám oveľa zodpovednejšie. Môj Riško nemá s ničím problém - úlohu má za 2 minúty, ceruzky si ostrúha za 1 min. a hotovo. Ale keď sa ho pýtam , čo robili - vidím, že je v obraze, iba ho to až tak " netrápi" a asi to bude lepšie ako keby mal "hysáčiť". Tiež preberali A, M, I, E, L a z matiky zatiaľ kreslia jednu hrušku, dve jablčka, tri šarkany atď....zatiaľ sme v pohode ,ale dnes máme rodičko, tak uvidíme dokedy...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
[QUOTE=adrika]Môj synátor je prváčik a môžem povedať, že dcéra - dnes je štvrtáčka-pristupovala k úlohám oveľa zodpovednejšie. QUOTE]

detto u nás, vôbec neviem, čo preberá moja dcéra v škole, ale jednotky nosí, tak je to OK, keď niečo nevie, riešime to spolu, ale horšie je to so synom-prvákom. Ten má všetko "na háku" (prepáčte za výraz). Nikdy nič nemá na úlohu pokým nepríde mamička a nepozrie do písaniek ! Vtedy treba podorábať obrázky a sem-tam aj úlohu, o pastelkách ani nehovorím !
ách, čo nás ešte čaká ????? Berú približne to, čo vaše deti, možno sú trošku pozadu s písmenkami, ale už píšu kvačky.


pre S21 : Gabi, aj môj prvák sa učí písať malé tlačené "a"...nepochopím, načo im to je...to sa dcéra neučila ! A aj šlabikár má iný.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Môj má nejaký šlabikár "LIPKA" - ja tomu celkom nerozumiem, ale suseda je bývalá učiteľka a hovorila, že je vraj "otrasný". Neviem, myslím, že písať sa všetci naučia, aj čítať, ale tiež nechápem, načo píšu malé tlačené písmenká. Syn síce školu "nedramatizuje", ale vidím, že sa poteší keď donesie motýlika, keď pekne prečíta písmenká alebo sa mu nebodaj podaria aj rovnejšie čiarky.

Inak hneď prvú úlohu - 2 riadky čiaročiek - písal, veľmi sa snažil, ale je pochopiteľné, že všetky čiarky neboli "tip-top" a doniesol domov od učiteľky "červené more" v úlohe s výkričníkmi, čo si myslím, že nie je veľmi povzbudivé. Ale chválabohu, že to má taktiež trochu "na háku".
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Tiez mam prvacku - Kristinku. Slabikar mame "Lipku", t.j. zatial sa ucime len pismenka, ale od ucitelky sme (rodicia) dostali za ulohy ucit deti rozdelovat slova na pismenka... takze kazdy den cvicime a je to hroza (to som si nemyslela, ze hlaskovanie v slovencine je take tazke). Nase citanie zatial vyzera: MAMA Krisitnka precita ako m-a-m-a. Ale snad sa to casom zlepsi.

Matematika - vcera sme boli tusim pri cisle 6 - ale zatial len take jednoduche - vyfarbi 6 poharov, vyfarbi par, najdi cestu v bludisku. Toto mali aj v skolke a zda sa mi, ze na matike sa aj dost nudi.

Anglictina - mame knizky "busy bee" (mala cita biiizi biii), zatial len zviertka, ale kedze mala anglictinu aj v skolke, takze zase nic nove.

Etika - ani neviem, mala sa este nepriznala, co tam robia, knihy nemaju.

Prvouka - to sa mi zatial zda najrozumnejsi predmet Ale tiez sa mi to zda na urovni skolky (kedy sa ma prejst cez cestu, ako vyzera skola, kolko poschodi ma dom, co nepatrido skoly a pod.).

Najlepsi predmet je "skolska druzina" - nie su ulohy.

Co sa tyka uloh - kedze chodime dost nesokoro domov, musim ju trochu nutit, ale v podstate nam ulohy netrvaju viac ako 20 min (aj so zbalenim sa na dalsi den). Len ju musim kontrolovat - niekedy pise pekne, ale niekdy to len tak odflakne. Potom musime aj trochu gumovat.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

ejha, no môj malý akurát dokončili písanku moje prvé čiary, včera už kreslil len tie posledné obrázky, ešte žiadne písmenká nepreberajú, tak to bolo do včera večera. Z angličtiny prebrali pozdravy. Ale majú leh 1 hodinu týždenne. Z prvouky len prvú stranu, a zo šlabikára skončili pri dedko ťahá repu. Možno o stranu dve dalej. Ale tam nemali domácu, tak neviem. Hmm zdá sa, že osnovy sa rozchádzajú. My používame zošity od Virgovičovej a aj šlabikár je od nej, ak si dobre pamatám, ale ešte sa pozriem. V matematike boli pri čísle 3.

Máme mladého pána učiteľa. Jeho povesť na škole je dobrá. Uvidíme čo bude ďalej. Malému sa celkom pozdáva. Zatiaľ dostal len dve orechy( to je tá zlá známka u nás), ked sa učili písať jednotky, tak ťahal krivo čiatu, ale ináč má samé včielky, aj ked ja by som niekedy včielku nedala , hlavne kedď píšu v škole
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Tiež mám prváčku. Je zatiaľ v pohode. Kto to tam spomínal že má jednotky?

U nás sa neznámkuje, iba včeličky, motýliky...
A družina bez úloh? Tak u nás sa píšu riadne úlohy, teda precvičovania a tiež s nimi vzorovo pracujú. Som spokojná. dokonca sa učia básničky... na družine.
Etika - medziľudské vzťahy - rodina
Prvouka - kvietky a motýle.
Písanie - ohnuté čiarky a čiarky
Čítanie - U
V triede ich je 19
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Môj syn je síce už tretiak, ale musím si povedať svoje. Učiteľka ide o 12.oo hod z práce, pričom prišla na ôsmu. Ja prídem domov minimálne o 16.00hod. Keď sa dostaneme po úlohy zabijem pri nich určite nejaký čas - čítať - to chce aj viackrát prečítať článok, písanie, rátanie. Ak nie je decko nejaký génius, rodič mu chce trochu pomôcť, či skontrolovať máme čo robiť. A to raz plače, potom sa na niečom smeje a tak dokola. Ešte že mám len jedno dieťa. Vôbec sa mi nepáči tento náš systém školstva. Aby sa v druhej triede učili podstatné,prídavné mená, slovesá - každý týždeń iné a ešte v matematike násobenie a delenie. Načo im to je?!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Moja dcéra je teraz druháčka, ale čo sa týka prvého ročníka - predstavovala som si to oveľa horšie, ako to bolo. Teda aspoň kamošky mi hovorili" počkaj, keď bude prváčka ... No nič hrozné sa nekonalo. Len mala problém trošku s písaním rôznych paličiek, nakoľko malá je ľaváčka a jej paličky išli naopak ako mali. Ale písmenká píše v pohode. Taktiež mala šlabikár Lipka - mne sa zdal celkom fajn.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
zlatica76
Tiez mam prvacku - Kristinku. Slabikar mame "Lipku", t.j. zatial sa ucime len pismenka,...

Matematika - vcera sme boli tusim pri cisle 6 - ale zatial len take jednoduche - vyfarbi 6 poharov, vyfarbi par, najdi cestu v bludisku. Toto mali aj v skolke a zda sa mi, ze na matike sa aj dost nudi.

Anglictina - mame knizky "busy bee" (mala cita biiizi biii), zatial len zviertka, ale kedze mala anglictinu aj v skolke, takze zase nic nove.

Etika - ani neviem, mala sa este nepriznala, co tam robia, knihy nemaju.

Prvouka - to sa mi zatial zda najrozumnejsi predmet poschodi ma dom, co nepAle tiez sa mi to zda na urovni skolky (kedy sa ma prejst cez cestu, ako vyzera skola, kolkoatrido skoly a pod.).

Najlepsi predmet je "skolska druzina" - nie su ulohy.
Zlatica, nie všetky deti chodili do škôlky (môj napríklad chodil už od 1,5 roka), ale niektoré deti - skôr tie tmavšie do škôlky nechodili, nevedia sa ani o seba postarať a pre nich je to tvoje NIČ NOVÉ veru veľmi veľa ! A angličtinu tiež všetky deti v škôlke nemali !
Aj moje deti chodili v škôlke na angličtinu, ale poviem ti, začínali 3x (v škôlke, v 1.triede a v 3.triede-anglickej) a vždy od začiatku, aby sa vyrovnali vedomosti všetkých detí.

Školská družina - pri dcére sme mali takú "učiteľku-vychovávateľku", že im zmizíkovala domáce úlohy, keď sa pomýlili, aby ich mali napísané pekne, čo mňa osobne dosť pobúrilo. Úlohy síce boli, ale dozmizíkované, načmárané, poodpisované od susedov a deti tomu nerozumeli. Tak som jej zakázala písať úlohy v družine. Učiteľka bola síce odutá, že som nepristúpila na jej "výchovné" maniere, ale úlohy boli od vtedy v poriadku a pekne napísané v kľude doma.

Syn-prvák je tiež ľavák a čiaročky mu veru tancujú, ale chce to len cvik. Tiež majú "Lipku" šľabikár a čo mňa veľmi teší "sekeru" pani učiteľku. Je to staršia pani, ale veľmi dobrá a je to lepšie ako mať učiteľku - mäkkú, potom majú šok v 5-tej triede pri viacerých učiteľoch.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Ahojte, včera sme mali rodičko, pýtali sme sa na učebný plán. Naši nemali v pláne vôbec tento mesiac - september preberať písmenka. Vyzerá to tak, že každá škola to má rozvrhnuté ináč. Na prvej strane šlabikára je napísané, čo by mali ktorý mesiac prebrať, zatiaľ sa to zhoduje. Teraz dorazili k písmenkám, v matike sú pri čísle 6, v prvouke značne pokročili ( možno im chýbali ešte zošity ), z angliny ešte nedorazili knihy. Malý bol včera celý vytešený, lebo dostal pochvalu extra - to je strom, nová pečiatka.

Ešte by som sa opýtala, aké krúžky majú vaše deti na škole? Len tak pre porovnanie. Aspoň čo sa týka prvých ročníkov.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

No to sme dopadli keď sa niektorí čudujú že načo je deťom vedieť tlačenú abecedu
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

bepo, ale písať tlačené písmenká, hlavne malé, nie je sranda, my ako deti sme také nemali, tak neviem načo to majú naše deti, a vlastne, ked som pozerala malému do predtlačených zošitov, oni tlačené písmenká nemajú v zošitoch, len písané, tak uvidíme čo sa budú učiť písať
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

U nás sú tieto krúžky pre prvákov:
-počítačový - jasné, že je oňho najv. záujem
-cyklistický
-tenis
-výtvarný
-turisticko-orientačný
Ak dieťa nechá škole "vzdelávací poukaz" môže navštevovať súčasne aj všetky krúžky - a keď chodí do družiny , tak ten vzdel. poukaz v škole "musí" nechať. Aj u vás robia také drahoty, keď ho chcete nedajbože vziať zo školy - myslím ten vzdel. poukaz ? Veď ak ho tam aj nechá, tak za družinu platím tak či tak. A inde by mal aspoň zľavu za krúžok.
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

u nás nerobili drahoty, ale nechala som ho tam, pre prvý ročník sú u nás tieto krúžky: krúžok sebaobrany, a nejaké tanečno pohybové aktivity, tie sú bez poplatku, a potom s poplatkami, hip hop, počítače

budúci týždeň sa začína plavecký výcvik, je to s poplatkom, bude trvať dva týždne, každý deň poobede, malý sa už vytešuje
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

My máme doma tiež prváčku. Učenie zatiaľ v pohode dokonca sa nato teší. Abecedu a čísla poznala už pred rokom. Ale s tými krúžkami to podľa mňa netreba prehánať. Doteraz sa predsa len hrali, žiadne povinnosti a zrazu aby v škole sedeli a učili sa do obeda, potom krúžky, doma úlohy a je večer. Na prváka sa mi to zdá veľa. Ja som dcéru dala len na angličtinu, lebo je formou hry nakoľko nevedia čítať a písať ani po slovensky. Mali možnosť ešte na počítač. Keď som zvážila, že s angličtinu a aj s počítačmi som sa ja stretla na strednej, a počítač mi nerobí problém na rozdiel od angličtiny tak som zvolila radšej ju.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Môj si v škole nevybral žiaden krúžok, ale chce chodiť na breakdance, lebo tam chodí kamarát. Tak som sa ho pýtala, či vôbec vie čo to je. A on: "hej, šak to je toto, čo sa budem krútiť na hlave"- no tak z toho sa zasa vytešujeme my, ale prihlásili sme ho, nech sa trochu hýbe-počítačový krúžok má doma /keď ho pustím k PC/...
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

noo malému sa breakdance tiež veľmi páči, aj ked ja som proti no bojím sa o neho doma skúša rôzne tie tanečné prvky, tak dúfam, že sa mu nič nestane aj ked zatiaľ sa na hlave nekrúti , prihlásil sa do školy na sebaobranu aj na tú "tanečnú", teraz ešte k tomu plávanie, bude mať husté dva týždne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať