Zavrieť

Porady

Možem prísť o hypotekárnu opciu v pripade že sa stanem živnostníkom?

Dobrý deň,
mám schválenú hypotéku ( opciu) ku ktorej plneniu dôjde až o rok (2018).
Momentálne som zamestnaná v súkromnej firme, chcela by som si však otvoriť živnosť. ( daňové priznanie bude "optimalizované)
Keďže živnostníci majú údajne sťažené podmienky na získanie hypotéky a moje daňové odvody budú minimálne, bude banka posudzovať resp. prihliadať na "pôvod príjmu" tesne pred tým ako uvoľní prostriedky ? Stretol sa s niečím podobným už niekto?
Ďakujem
Mária V.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    pohľadaj v šuflíku doklady k tej opcii a zistíš, aké sú tam podmienky. alebo daj adresu, prídeme ti to pohľadať sami. Nikto nevie lepšie ako ty, čo to máš schválené a za akých podmienok. A je veľmi pravdepodobné, že plnenie opcie je závislé na tvojom aktuálnom príjme. Predpokladám, že je to niečo v zmysle: "ak budete mať aj v čase plnenia rovnaký alebo lepší príjem, ako teraz, dáme Vám hypotéku za takýchto podmienok".

    Možem prísť o hypotekárnu opciu v pripade že sa stanem živnostníkom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.