Zavrieť

Porady

mozem prist o byt kupeny na hypoteku pre inu exekuciu?

Dobry den naozaj prosim o dobru odpoved. Asi dva mesiace spat sme kupili byt cez hypoteku a banka ma na LV zalozne pravo. Pre mojho surodenca som sa dostal do exekucie a exekutor ma zalozne pravo na dom ,ktory sme zdedili po rodicoch. Ale cena domu nie je dost na pokrytie exekucie,pretoze brat ma aj vela inych dlhov.Moze exekutor siahnut ,alebo inac ohrozit nas byt,alebo ho dat aj nedaj boze do drazby? Tu exekuciu splacam a pravnik povedal,ze mozem dat brata k sudu az to splatim,ale ten nema nic a nieto este peniaze. Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No môže zapísať ťarchu na LV na byt, ale predať ho bez súhlasu banky nemôže, banka je prvý veriteľ. Takže ak budeš poctivo splácať banku tak tá nebude musieť dávať povolenie k exe alebo k dražbe.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Pokiaľ je brat aj spoluvlastníkom Vášho nového bytu, exekútor môže naozaj dať zapísať naň ťarchu.

    Nerozumiem, prečo si išiel do kúpy bytu s bratom, ktorý má na sebe exekúcie. Mohol ísť ten byt na teba a na byt by dosah nemali. Skôr si sa mal poradiť s právnikom... teraz je dosť neskoro podľa môjho názoru.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ale on nepise ze byn na hypo kupil s bratom ... podla mna pod "sme kupili" zrejme mysli seba a manzelku, brat nema s ich bytom na hypo nic spolocne ... to znamena ze exekutor na ich byt nema ziaden dosah a mozu kludne spat ... dokonca exekutor nemoze ani siahnut alebo predat jeho podiel na zdedenom dome ... to vsetko za predpokladu ze s bratovymi dlhmi nema nic spolocne (ako spoludlznik alebo rucitel napr.)

    ale to su len spekulacie, v kazdom pripade by mal specifikovat kto je vlastnikom bytu na hypo, co ma spolocne s bratovymi dlhmi a exekuciou a co ma na mysli pod "Pre mojho surodenca som sa dostal do exekucie"

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Zadávateľ témy píše, že exe je vedená voči nemu vďaka jeho bratovi, tzn., že asi nejako ručí za svojho brata, tým pádom exekútor môže blokovať aj jeho podiel na rodičovskom dome.
    Určite treba dodržiavať splátkový kalendár, pretože ak sú bratia podielovými spoluvlastníkmi zdedeného rodičovského domu, exekútor tento môže dať do dražby a stále bude visieť čierny oblak nad bytom pod hypo, minimálne zápisom v LV od exekútora.

    Na zadávateľovom mieste by som vyvíjala tlak na brata, aby svoj podiel na rodičovskom dome previedol naň a na tento fakt by som upozornila aj exekútora po dohode s exekútorom . Všetko je to vec dohody s exekútorom, aj on je len človek a v jeho záujme je tiež, aby dosiahol uspokojenie veriteľa.
    Naposledy upravil danushka : 30.01.12 at 15:51

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Je mi jasné, že zadávateľ nepresne a nekonkrétne zadal otázku, preto moja odpoveď bola aká bola... No určite doporučím dodržiavať dohodnuté splátky.... lebo inak je byt ozaj ohrozený. S exekútorom určite treba neustále komunikovať.

    zorik je offline (nepripojený) zorik

    zorik
    Vdaka za odpovede. Naozaj to pomohlo a len na upresnenie. Byt som kupil sam aj na hypoteke som len ja +na LV len moje meno(ale napisal som my ,pretoze tam planujem byvat s priatelkou). A exekucia vznikla tym,ze mi brat v roku 20..., ukradol auto z pred domu a nim rozbil dalsie dva auta a poistovna to samozrejme nepreplatila(kradez bola ohlasena na PZ),spolu nemame ziaden majetok okrem domu po rodicoch. Ja splacam aj tu exekuciu aj ked nechcene,lebo pravnik ma nevedel vyvinit(lebo som prebral platobny rozkaz z posty).

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    zorik Pozri príspevok
    Vdaka za odpovede. Naozaj to pomohlo a len na upresnenie. Byt som kupil sam aj na hypoteke som len ja +na LV len moje meno(ale napisal som my ,pretoze tam planujem byvat s priatelkou). A exekucia vznikla tym,ze mi brat v roku 20..., ukradol auto z pred domu a nim rozbil dalsie dva auta a poistovna to samozrejme nepreplatila(kradez bola ohlasena na PZ),spolu nemame ziaden majetok okrem domu po rodicoch. Ja splacam aj tu exekuciu aj ked nechcene,lebo pravnik ma nevedel vyvinit(lebo som prebral platobny rozkaz z posty).
    O.K. byt je teda Tvoj, to by bolo výborné. Platobný rozkaz sa týka nejako aj tvojej osoby ? Typujem že áno, inak nevidím dôvod splácať za brata. Prepáč, ale dôvod, ako uvádzaš že si prebral platobný rozkaz z pošty, z čoho ťa právnik nevedel vyviniť ???..... mi nesedí. Predpokladám, že s celou záležitosťou si musel mať niečo spoločné a že nejaká časť viny resp. škody je asi aj na tebe, pretože v opačnom prípade mi to nedáva žiadnu logiku - ak som prebral len platobný rozkaz. To keby som prebrala PR za suseda, ktorý niekoho zabil, idem preto sedieť za neho do chládku ? Určite nie. Zdá sa mi to nanajvýš podivné. Toľko môj názor k celej veci.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    zorik Pozri príspevok
    Vdaka za odpovede. Naozaj to pomohlo a len na upresnenie. Byt som kupil sam aj na hypoteke som len ja +na LV len moje meno(ale napisal som my ,pretoze tam planujem byvat s priatelkou). A exekucia vznikla tym,ze mi brat v roku 20..., ukradol auto z pred domu a nim rozbil dalsie dva auta a poistovna to samozrejme nepreplatila(kradez bola ohlasena na PZ),spolu nemame ziaden majetok okrem domu po rodicoch. Ja splacam aj tu exekuciu aj ked nechcene,lebo pravnik ma nevedel vyvinit(lebo som prebral platobny rozkaz z posty).
    To sa mi tiez nezda...
    Tebe bola sposobena skoda a ty este aj splacas exekuciu len preto, ze si prebral bratovi postu???

    Ale asi si vedomy toho, ze ked zadas zlu, skreslenu otazku, taj aj odpovede budu pre teba pravdepodobne nepouzitelne.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Brat vam ukradol auto, vasim autom sposobil skodu, poskodeni chceli nahradu, ale poistovna (PZP) to hodila na pachatela a majitela a vy ako majitel, hoci ste podali trestne oznamenie za kradez na brata, ste v tom ostali (nejak dobrovolne, zo solidarity) spolu s bratom. Tak ?

    Vy splacate, brat nie. Preto exe siahol na majetok brata, medzi ktory patri aj spolocny dom po rodicoch, a tym padom ste v tom spolu s nim zase. Tak ?

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ja mam pocit ze bud nieco zamlcuje alebo plati za brata kvoli svojej pasivite a neznalosti ...

    keby to bolo tak ako pise, tak predsa poistovna by musela plnit skodu z jeho PZP a od brata ako pachatela si mala vymahat regres ... alebo si nemal PZP ? alebo si mal dlzne poistne a preto poistovna odmietla plnenie ?

    na koho bol vystaveny platobny rozkaz ? z akeho dovodu ? zalovali poskodení na sude o náhradu skody teba alebo brata ?
    stale su to vsetko len spekulacie, ak chces konkretnu radu, musis jasne a podrobne napisat co a ako sa stalo, kto co urobil, kto co ziadal ...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    bubkoch Pozri príspevok
    ja mam pocit ze bud nieco zamlcuje alebo plati za brata kvoli svojej pasivite a neznalosti ...

    keby to bolo tak ako pise, tak predsa poistovna by musela plnit skodu z jeho PZP a od brata ako pachatela si mala vymahat regres ... alebo si nemal PZP ? alebo si mal dlzne poistne a preto poistovna odmietla plnenie ?

    na koho bol vystaveny platobny rozkaz ? z akeho dovodu ? zalovali poskodení na sude o náhradu skody teba alebo brata ?
    stale su to vsetko len spekulacie, ak chces konkretnu radu, musis jasne a podrobne napisat co a ako sa stalo, kto co urobil, kto co ziadal ...

    Zastávam podobný názor, ako ty... Ako ja hovorím, kým nevidím čierne na bielom niečo napísané v spomínanom plaťáku, nedokážem na to korektne a presne odpovedať alebo poradiť vo veci. Stále mám pocit že nie sú tu poskytnuté buď pravdivé info alebo nie všetky potrebné info. Takže v takomto prípade je ťažko dať jednozačnú odpoveď.
    Naposledy upravil Economic : 31.01.12 at 08:04

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    ja mam pocit ze bud nieco zamlcuje alebo plati za brata kvoli svojej pasivite a neznalosti ...

    keby to bolo tak ako pise, tak predsa poistovna by musela plnit skodu z jeho PZP a od brata ako pachatela si mala vymahat regres ... alebo si nemal PZP ? alebo si mal dlzne poistne a preto poistovna odmietla plnenie ?

    na koho bol vystaveny platobny rozkaz ? z akeho dovodu ? zalovali poskodení na sude o náhradu skody teba alebo brata ?
    stale su to vsetko len spekulacie, ak chces konkretnu radu, musis jasne a podrobne napisat co a ako sa stalo, kto co urobil, kto co ziadal ...
    S tým PZP nemáš pravdu- v prípade krádeže vozidla sa z PZP nič neplní- krádežou vozidla PZP automaticky zaniká...- všetko sa vymáha od páchatela...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    S tým PZP nemáš pravdu- v prípade krádeže vozidla sa z PZP nič neplní- krádežou vozidla PZP automaticky zaniká...- všetko sa vymáha od páchatela...
    dik za doplnenie ... ale potom uz vobec nie je jasne co on s tym má spolocne a preco ma platit za brata

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    bubkoch Pozri príspevok
    dik za doplnenie ... ale potom uz vobec nie je jasne co on s tym má spolocne a preco ma platit za brata
    máš v pravdu v tom, že niečo je tu zle napísané a zadávatel nepovedal všetko...-a možno to bude všetko inak...

    zorik je offline (nepripojený) zorik

    zorik
    no tak este raz ,aby sme to nemali ako hadanku.''V roku 2004 ,mi brat ukradol auto z pred domu a nim dal dole dva dalsie. Ja som nasledne rano nahlasil kradez na policajnom zbore PZ. A na odporucenie policajta sa hned oznamenie aj stiahlo(vraj sa to tak robi v pripade rodiny).V tom case som auto nepouzival mal som firemne a bol som mimo mesta.
    Po nejakom case prislo oznamenie od kancelarie poistovatelov o zruseni poistky den pred nehodou (dovod omeskanie splatky myslim). V tom case som odisiel do zahranicia za pracou a spat na slovensko som sa vracal len raz za tri,styri mesiace a postu som nekontroloval( ani neviem ,ze som niekedy nieco prebral ,ale na dorucenke to vyzeralo ako moj podpis). Dal som bratovi podmienku ,ze nechcem od neho nahradu skody len nech sa dohodne s kance.piostovatelov na splacani ich skody a ja o tom nechcem nic viac pocut( to bola moja najvacsia chyba, naivita).On to totiz nechal len tak asi 5 rokov.
    Asi dva roky spat sme spolu zdedili nejaky majetok ,ale je nanom tarcha od exekutora ,ktory vymaha exekuciu za KP(kanc.poistovatelov).Brat uz bol par krat aj vo vykone trestu(ale o tom som nechcel),proste nic ine nema len kopec dlhu vsade.Ja som to dal opat na sud a pravnik ,co ma zastupoval povedal,ze sa s tym neda nic robit lebo som prebral platobny rozkaz(nie susedovu postu).A ,ze az sa to splati tak mozem vymahat peniaze od brata.A ja sa len obavam,ze mi exekutor siahne aj na novy byt

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    zorik Pozri príspevok
    no tak este raz ,aby sme to nemali ako hadanku.''V roku 2004 ,mi brat ukradol auto z pred domu a nim dal dole dva dalsie. Ja som nasledne rano nahlasil kradez na policajnom zbore PZ. A na odporucenie policajta sa hned oznamenie aj stiahlo(vraj sa to tak robi v pripade rodiny).V tom case som auto nepouzival mal som firemne a bol som mimo mesta.
    Po nejakom case prislo oznamenie od kancelarie poistovatelov o zruseni poistky den pred nehodou (dovod omeskanie splatky myslim). V tom case som odisiel do zahranicia za pracou a spat na slovensko som sa vracal len raz za tri,styri mesiace a postu som nekontroloval( ani neviem ,ze som niekedy nieco prebral ,ale na dorucenke to vyzeralo ako moj podpis). Dal som bratovi podmienku ,ze nechcem od neho nahradu skody len nech sa dohodne s kance.piostovatelov na splacani ich skody a ja o tom nechcem nic viac pocut( to bola moja najvacsia chyba, naivita).On to totiz nechal len tak asi 5 rokov.
    Asi dva roky spat sme spolu zdedili nejaky majetok ,ale je nanom tarcha od exekutora ,ktory vymaha exekuciu za KP(kanc.poistovatelov).Brat uz bol par krat aj vo vykone trestu(ale o tom som nechcel),proste nic ine nema len kopec dlhu vsade.Ja som to dal opat na sud a pravnik ,co ma zastupoval povedal,ze sa s tym neda nic robit lebo som prebral platobny rozkaz(nie susedovu postu).A ,ze az sa to splati tak mozem vymahat peniaze od brata.A ja sa len obavam,ze mi exekutor siahne aj na novy byt
    A SME DOMA...-Nemal si stiahnuť to trestné oznámenie-to bol šokujúci počin...
    takto je to úplne iná vec- ty si bol za to auto v čase nehody zodpovedný a keďže zanikla pzp z dovodu neplatenia, tak všetko je OK- nárokovaná škoda je od teba nárokovaná správne a budeš to musieť uhradiť...
    KEBY si to trestné oznámenie nestiahol- mohol si byť teraz mimo toho a vysmiaty-takto tvoj brat s tým nemá nič a zodpovedná osoba si ty...

    zorik je offline (nepripojený) zorik

    zorik
    okay. To uz mi povedal pravnik do oci ,ja som sa len pytal na tu exekuciu a novy byt. Bude exekutor hladat nove majetky ak sa exekucia plati?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ak nebudeš platiť, má právo zisťovať tvoje nové majetkové pomery. A ver, že príde na byt, keď bude treba a ak sa to platiť nebude.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    zorik Pozri príspevok
    okay. To uz mi povedal pravnik do oci ,ja som sa len pytal na tu exekuciu a novy byt. Bude exekutor hladat nove majetky ak sa exekucia plati?
    Ked pravidelne splacas, tak nema dovod.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ked to cele splatis, poziadaj brata aby na teba previedol cely svoj podiel na zdedenom dome, inak sa s nim budes sudit o nahradu skody a aj tak o ten podiel pride

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.