Zavrieť

Porady

Ochranná známka

Prosím, kam by ste zaúčtovali platbu Úradu priemyselného vlastníctva, za ochrannú známku? Použili by ste účet 538?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    Boneta
    Prosím, kam by ste zaúčtovali platbu Úradu priemyselného vlastníctva, za ochrannú známku? Použili by ste účet 538?
    áno, ja by som použila ten istý účet, ale naskôr by som si urobila interný predpis 538/379 a úhradu by som odvolala 379/221 alebo 211

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Samotná ochranná známka je nehmotný mjetok -účet 014 Oceniteľné práva.Na účte 014 sa účtuje taký majetok, ktorého ocenenie je vyššie ako 50 000,-Sk.Účtovná jednotka sa však môže rozhodnúť,že ho zaradí do majetku aj keď jeho suma je nižšia ako 50 000,-Sk.
    Preto z tvojho pohľadu je veľmi dôležité vedieť, koľko bude obstarávacia cena ochrannej známky.
    Ak bude obstarávacia cena ochrannej známky vyššia ako 50 000,-Sk ( pozor však vrátane všetkých nákladov na obstaranie), platbu zúčtuješ na 041.
    V ostatných prípadoch (ak je hodnota menšia ako 50 000,-Sk ), môžeš sa rozhodnúť - na 041 a potom zaradiť a odpisovať
    - 518 -jednorazovo do nákladov.

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Zabudla som dodať, že čo sa týka samotnej platby za udelenie ochrannej známky, v prípade majetku 014 - účtuješ nasledovne:

    041/379
    379/221

    V prípade, že sa rozhodneš to dať do nákladov - nejde o poštovú známku a ani ceninu, išlo by o drobný nehmotný majetok,čiže účtovanie do nákladov cez 518.

    518/379
    379/221

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.