Zavrieť

Porady

Vysporiadanie BSM po uplynutí 3 rokov

Dobrý deň, ako mám postupovať, keď sme sa po rozvode s exmanželkou dohodli, že po vyplatení dohodnutej čiastky budem výhradným majiteľom bytu ja? Sme 5 rokov rozvedení, teraz došlo k vysporiadaniu BSM. V katastri sme uvedení ako spoloční majitelia bytu 1/1. Pripadá do úvahy kúpno-predajná zmluva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Po troch rokoch ste sa zo zákona (§ 149 obč.z.) stali spoluvlastníkmi bytu každý 1/2, aj keď to nie je zapísané v katastri. Doložením rozhodnutia o rozvode vám to kataster hociktorému zapíše. Ano, teraz môžeš jej podiel odkúpiť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    slevin203 Ďakujem veľmi pekne. Super rada. Akurát že sa asi nevyhnem ďalšiemu škaredému poplatku na katastri.
    buchač škaredému poplatku na katastri.
    ==================
    Hm...to sa teda určite nevyhneš !
    Ale 66€ je veľa ??? Teda ak sa ovšem neponáhľaš, pri zrýchlenom konaní je pálka oveľa vyššia = 266€.
    MenoPriezvisko urob si zamýšľaný návrh na vklad, poplatok budeš mať znížený na 51€ príp. ak si zmluvu nebudeš písať sám, daj si ju napísať notárovi (možno advokátovi neviem či aj u nich sa dá posielať ako u notára) a poplatok za zmluvu zaručenou konverziou bude 18€ príp. to môžete urobiť notárskou zápisnicou, ale pokiaľ si vieš zmluvu napísať sám tak aspoň ušetríš tých 15 Eur
    slevin203 vzhľadom na počet týchto poplatok ktoré už som tam nechal a ktoré ma ešte čakajú ma zrýchlené konanie určite nezaujíma
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://vyporiadanie.sk/vysporiadanie...oluvlastnictva
    Podľa toho:
    Dohoda nebola spísaná (ústna dohoda nestačí!!!! pri nehnuteľnosti). Uplynuli už tri roky, zostáva súd. Tam dáte svoje návrhy a súd rozhodne.
    slevin203 Ďakujem všetkým ktorí venovali tejto téme svoj čas a podelili sa o skúsenosti.

    Vysporiadanie BSM po uplynutí 3 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.