Zavrieť

Porady

Môže byť vrátená daň z príjmu invalidnému dôchodcovi?

Môže byť vrátená daň z príjmu invalidnému dôchodcovi, keď jeho zárobok bol zo zmluvy cca 4 000€ a z dohôd cca 700€.
Naposledy upravil ivka70 : 13.03.17 at 19:27 Dôvod: cela otazka v nazve
veronikasad Ak si u zamestnávateľa neuplatňoval mesačnú NCZD a ročnú si uplatní v DP - časť zrazenej dane sa mu vrati
Jovana v sume 4000€ si uplatňoval NCZD (3486€),v tom druhom príjme nie ešte mám dotaz v DP vyplní v riadku 32 súhrny príjem (4000€) a v riadku 32a z dohôd 700€ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do daňového priznania zahrnie príjem z pracovnej zmluvy aj z dohody. Uplatni si ročnú NCZD. Zamestnávateľom zrazene preddavky uviedie na r.64 a preplatok na r.66
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jovana ďakujem to už mi je jasné, len teraz nie som si istá či do toho súhrného mám dať z prac. aj dohody v riadku 32 doplním 4700 a do riadku 32 a z dohody 700€ alebo je správne čo som uviedla vyššie?
    avalik poznáš význam slova "úhrn"?
    veronikasad Čítaj pozornejšie text z r.32 a 32a
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    " Jovana (Dnes 20:17) v sume 4000€ si uplatňoval NCZD (3486€),v tom druhom príjme nie ešte mám dotaz v DP vyplní v riadku 32 súhrny príjem (4000€) a v riadku 32a z dohôd 700€ ?"

    veď čítaj čo je v tlačive napísané - r. 32 "Úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov8)"

    a r. 32a - "Z toho ... úhrn príjmov plynúcich na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru"


    8) Vypĺňa sa na základe všetkých potvrdení (dokladov) o príjmoch zo závislej činnosti plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí a o zaplatenom povinnom poistnom preukazujúcich uvádzané skutočnosti vrátane dostatočnej identifikácie daňovníka. Údaje o príjmoch zo zdrojov v zahraničí sa uvádzajú v IX. oddiele. Súčasťou príjmov na r. 32 sú aj príjmy podľa § 5 ods. 7 písm. l) zákona a príjmy podľa § 5 ods. 7 písm. m) zákona, pri ktorých nie sú v príslušnom zdaňovacom období splnené podmienky pre ich oslobodenie od dane. Kópie potvrdení (dokladov) sú prílohami daňového priznania.
    Jovana myslíš, že som to nečítala? Inak by som tu nepísala keby mi to bolo jasné
    veronikasad V r.32 uvádzas súčet príjmov z dohody a pracovnej zmluvy, v r.32a príjem z dohody

    Môže byť vrátená daň z príjmu invalidnému dôchodcovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.