Zavrieť

Porady

Vrátenie daní zo zahraničia z predchádzajúcich rokov

Dobrý deň,

cez leto 2013-2016 som pracovala vždy v lete v Nemecku na brigáde. Doposiaľ som nepodávala žiadne daňové priznanie, v Nemecku sa dá požiadať aj 5 rokov dozadu. Pokúšam sa o to v súčasnosti, avšak vzhľadom k tomu, že potrebujem potvrdenie zo SR daňového úradu, takže musím podať aj tu spatne danove priznania. Bola som informovana, ze ak ciastka prevysi ciastku 1901 eur, tak by som mala zaplatit 30 eur pokutu za kazdy rok, ktory som vcas nezaplatila. Je to tak? neviete, prosim, ci su nejake sankcie aj v Nemecku, pripadne ci ma cakaju este nejake komplikace, o ktorych som nevedela? Dakujem.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Mala si príjem aj z brigád na SK ?
cibulka212 Nie. Tu som nikde nebrigadovala
cibulka212 nie, tu som nebrigadovala nikde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak je podané daňové priznanie neskoro môže byť aj nulové je zaň pokuta min. 30€ toto sa týka SVK DP. V Nemecku systém nepoznám koľko rokov spätne sa dá uplatniť, ale v Tvojom prípade by som sa určite obrátila na nieho kto sa tomu dobre rozumie.
    Na SVK musíš podať DP hoc aj nulové preto, aby Ti potvrdili tlačivo EWR, ktoré sa potom prikladá k nemeckému DP. Zisti si napr. koľko by Ti vrátili € a potom sa rozhodni. Na Slovensku Ti samozrejme daň zaplatenú v Nemecku nevrátia, ale v Nemecku pravdepodobne áno ak si tam pracovala len 3 mesiace.
    Naposledy upravil Anik : 14.03.17 at 21:24 Dôvod: doplnenie
    cibulka212 Takže by mi nemuseli nič vrátiť, ale pokutu musím zaplatiť?
    cibulka212 Uz rozumiem. Dakujem.zle som si precitala.

    Vrátenie daní zo zahraničia z predchádzajúcich rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.