Zavrieť

Porady

Chybný doklad z RP

Ahojte práve sa mi dostal do ruky doklad z RP na ktorom nieje vyčíslený základ dane. Je to porušenie zákona o DPH § 71 ods. 2 pís. g.
Neviete mi poradiť ako by mi to dodávateľ vedel opraviť. Môže mi tam ten chýbajúci základ dane dopísať rukou a podpísať sa že opravil?
Naposledy upravil va1ke : 14.07.06 at 06:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    [quote=va1ke]Ahojte práve sa mi dostal do ruky doklad z RP na ktorom nieje vyčíslený základ dane. Je to porušenie zákona o DPH § 71 ods. 2 pís. g.
    Neviete mi poradiť ako by mi to dodávateľ vedel opraviť. Môže mi tam ten chýbajúci základ dane dopísať rukou a podpísať sa že opravil?[/quote]

    Môže... a doporučil by som dodávateľovi uviesť to do poriadku, aby sa vyhol sankciám z DÚ..

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Práve som si všimla, že ani register tam nená uvedený a na pečiatke má zlé DIČ (staré). Čo v takomto prípade, môžem si odpočítať DPH keď mi opraví ten základ ale toto bude chybné?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ak tam nemá údaje v súlade so zákonom, tak si DPH nemôžeš odpočítať, treba ísť za ním, nech Ti to opraví alebo vystaví faktúru.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    No však to je to. Tých dokladov je asi tak desať. Tak sa teším na to ako bude mudrovať. Inak ďakujem za odpovede.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    va1ke
    No však to je to. Tých dokladov je asi tak desať. Tak sa teším na to ako bude mudrovať. Inak ďakujem za odpovede.
    ...., rada by som ho videla, ako bude mudrovať, až bude mať kontrolu

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Paula
    ...., rada by som ho videla, ako bude mudrovať, až bude mať kontrolu

    mám takú skúsenosť, že keď niekoho upozorním, že niečo vystavil zle tak mi vynadajú, že som múdra. ale keď im príde kontrola tak majú sklopené uši.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.