Zavrieť

Porady

koniec a začiatok v peň.denníku (zostatok pokladne)

Primitívnu otázku položím, ale v tomto období, keď mám okolo seba samé DP FO a podniky s podvojným účť. ma normálne zaskočilo - otvorenie peň.denníka na rok 2017, keď zostatok pokladne mal cca 8 eur k 31.12.2016. To dám len na úvodný riadok, kde je "prenos" a potom číslom dokladu 1 idem už výdavkový doklad, či číslom 1 je ešte nejaký ID o začiatočnom stave pokladne??
3 komentárov     zbaliť
Žabinka a to sa pýtaš na postup v dákom konkrétnom účtovnom programe? lebo bolo by treba napísať, o aký program ide..
ale ak myslíš ručné vypísanie, tak zostatok k 31.12.2016 zapíšeš k 1.1.2017 tak ako píšeš.. a od toho čísla výdavky v pokladni budeš odpočítavať a príjmy pripočítavať.. ale nie som si istá, či sa pýtaš na toto..
hanelle jj, ručne sa vedie peň. denník. Som si nebola istá, či ešte do riadku č. 1 dávať nejaký zápis ID o začiatočnom stave. Takže stačí len v tom "nultom" riadku ako je prenos, dať ten zostatok a riadok č.1 už bude výdavkový doklad tohto roka...?
Žabinka áno..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    koniec a začiatok v peň.denníku (zostatok pokladne)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.