Zavrieť

Porady

Ake ma čakaju odvody do socialnej a zdravotnej poistovne ?

Zivnost som si založil v 08/2016 , v obdobi od 01/2016 - 07/2016 som bol zamestanany ..
Od 09/16 som si platil min. odvody do ZP
Danove priznanie mi vyšlo nasledovne :
zaklad dane - 7147,97
Dan na uhradu 268,51

Treba teraz teda zaplatit dan a zaniest danove na prislušny urad ..
Medziotazky :
uhrada musi byt odpisana z uctu a potom treba ist na danovy aj s vypisom s int.banking o odpisani sumy s učtu s prislušnymi symbolmi a musi byt dan zaplatena z uctu ktory ma zapisany v zivnosti ? dakujem

Dalej teda budem platit min. odvody do ZP a od 01.07 by som mal začat platit odvody do SP ..
Kolko budem platit a ako si to viem vypočitat ked všade som našiel že sa to počita podla DP z r 2015 kedze som sa vtedy ešte netrapil ako SZČO tak budem platit teda minimalne odvody do SP od 01.07.2017 až do 01.07.2018 ?
Takisto do 01.07.2018 budem alebo možem platit len min. odvody do ZP ?

Prosim o vysvetlenie nemam v tom vobec jasno dakujem pekne
veronikasad doplň výšku príjmov z podnikania a sumu zaplatených odvodov do ZP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    1. V DP typu B uvádzaš príjmy zo zamestnania, aj z podnikania - uplatníš si ročnú NČZD. Preddavok dane uhradený zamestnávatelom započítaš.

    2. Nedoplatok dane môžeš uhradiť z hocijakého účtu, aj poštovou poukážkou. Treba dať pozor na správne číslo účtu, vrátane predčíslia a správny variabilný symbol. Osobný účet daňovníka si obdržal z DU na začiatku podnikania.

    3. Pri základe dane (ak je celý z podnikania), určite nebudeš platiť minimálne odvody od 1.1.2018.Preddavky z min.vymer.základu budeš platiť do 31.12.2017, od 1.1.2018 z RZZP za rok 2016

    4. Povinná registrácia do SP ti vznikne od 1.7.2017 a bude trvať minimálne do 30.6.2018
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ko12 Zaklad dane iba z podnikania je 3000 a zaplatene poistne od 09/16 do ZP je 240 eur , tym že mi vznika povinna registracia do SP začinam platit aj teda min. odvody do SP ?

    dakujem
    veronikasad Nemiešaj hrušky s jablkami, doplň výšku príjmov a základ dane z podnikania - možno ti žiadna registrácia v SP nevznikla ... A neplatí ani odpoveď o výške preddavkov do ZP.
    ko12
    5338 eur
      zbaliť

    Ake ma čakaju odvody do socialnej a zdravotnej poistovne ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.