Zavrieť

Porady

Štúdium na SR + štúdium v ČR = poplatky?

Zdravím,

mám otázku ohľadom vysokoškolského štúdia, na ktorú som našla rozdielne odpovede, preto sa potrebujem uistiť o správnosti jednej z nich.

Tento rok (dúfam) úspešene ukončím Mgr. štúdium na UK v Bratislave. Študovala som Bc. stupeň 3 roky a Mgr. stupeň 2 roky, nič som nepredlžovala ani neprerušovala.
Mám záujem po skončení tohoto štúdia si podať prihlášku na Mgr. štúdium na inú VŠ, v Českej republike. Viem, že ak by som tak urobila na SR, bude mi od začiatku vymeraný poplatok za ďalšie štúdium. Ak si však podám prihlášku na ďalšie Mgr. v Česku, bude mi tento poplatok vymeraný od začiatku toho štúdia aj tam? Jeden zdroj uvádza že áno, druhý tvrdí, že štúdium a jeho dĺžka absolvovaná na slovenskej VŠ nemá s poplatkami na českej VŠ nič spoločné a tým pádom by toto ďalšie štúdium v ČR malo byť zadarmo.

Tak ako teda? Vopred vďaka za objasnenie.
4 komentárov     zbaliť
Oliwa Čítam to už tretí krát a stále mi nie je jasné, či sa pýtaš na poplatok za prihlášku alebo za štúdium. Tak či tak, pozri si stránku školy, o ktorú máš záujem, resp. sa informuj na ich študijnom oddelení. Nevieme, či sa jedná o štátnu školu, súkromnú, alebo s vyučovacím jazykom anglickým. Lebo od toho sa tie poplatky odvíjajú.
katarzis O poplatok za štúdium, cenu prihlášky viem. Je to štátna škola s vyučovacím jazykom českým. Je mi jasné že na súkromných sa platí a čítala som aj že odbory v angličtine sú spoplatnené.
ivka70 Na toto sa musis pytat v CR, na to ti znalci slovenskej legislativy odpoved nedaju.
katarzis skúsila som šťastie aj tu, napadlo ma, že možno sa tu bude nachádzať niekto, kto študoval druhú VŠ v Česku a možno by zo skúsenosti vedel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Štúdium na SR + štúdium v ČR = poplatky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.