Zavrieť

Porady

Reklamacia noveho prívesu, odstupenie od zmluvy.

Dobry den.
Chcem sa informovat o moznosti odstupenia od kupnej zmluvy. Kupil som v auguste od obchodneho zastupcu novy predajny prives na obcerstvenie. Vimol som si,ze po 4 mesiacoch zacal na viacerych miestach hrdzaviet podvozok resp. rám , na ktorom je postaveny predajny prives. Reklamoval som tuto zavadu u predajcu u ktoreho som kupoval tento príves. On prives odviezol do Madarska, kde bol vyrobeny a cca po 10 dnoch mi odovzdal prives , ale opatovne po par tyzdnoch javil znamky hrdzavenia, tak som ho opatovne reklaoval a on prives zase odviezol vyrobcovi a ja som cakal na vybavenie reklamacie, s manzelko sme skonstatovali, ze sa jedna o neserioznu firmu, kedze telefon dvihali velmi tazko ,tak isto sa k veci postavili,akoby sa jednalo o drobnu zavadu, preco im takuto podla nich normalnu a beznu zavadu vobec reklamujem...Odovzdavajuci protokol bol vystaveny 21. 2. 2017 a kedze dnes je 26.3. 2017 tak reklamacia nebola vybavena v dobe 30 dní a neviem sa predajcovi vobec dovolat...
Ako mozem postupovat v takomto pripade, po dohode s manzelkou, by sme chceli odstupit od zmluvy a chceme vratit sumu za prives, kedze ho vobec nemozeme vyuzivat na podnikanie a nejedna sa o malu sumu, prives nas vysiel 6300 €.
Ďakujem, potesi ma kazda rozumna rada...Milan
5 komentárov     zbaliť
ivka70 prives ste kupovali ako pravnicka osoba na podnikanie? lebo potom neplatia reklamacne doby ako pri fyzickych osobach
jerry2 Prives som kupoval ako fyzicka osoba.
ivka70 takze nie na podnikanie?
jerry2 Na podnikanie,ale nie ako pravnicka osoba...ako fyzicka, vtedy plati ina lehota ako 30 dni na reklamaciu??
ivka70 podla mna je tam pri FO vylucene pouzivanie na podnikatelske ucely, takze pri tskejto kombinacii tazko posudit, co a ako si vlastne kupil
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Reklamacia noveho prívesu, odstupenie od zmluvy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.