Zavrieť

Porady

Mozem zacat podnikat aj ked som v exekucii

Dobry den, pocas minuleho obdobia troch rokov som sa dostal do nemilej situacie a to exekucii, ktore mam z minuleho manzelstva, pozicky a vyzivne. Nedari sa mi zohnat dostatocne dobre platenu pracu, a tym dorovnat dany dlh voci exekutorovi. Preto sa chcem opytat ci je mozne v tejto situacii otvorit naprikad malu prevadzku a zacat podnikat a postupne tym dlh splacat, bez toho zeby exekutor zavrel alebo spenazil veci ktore su na tej prevadzke. Samozrejme ze by bolo najlepsie vyplatit dlh a potom podnikat ale situacia je taka ze dlh je omnoho vacsi ako zacat otvorenim niecoho mensieho co by vlastne bolo v prenajme a zaroven by sa stalo zdrojom prijmu. Co vsetko by mohol exekutor s prevadzky zabavit alebo pripadne ak je v prenajme, mohol by zakazat cinnost? Dakujem
4 komentárov     zbaliť
kopretinka a z čoho tie exekúcie teraz platíš? to máš na otvorenie prevádzky a platenie nájmu?exekútor ti činnosť nezakáže,on potrebuje,aby si platil.......
jalien Teraz platim splatu po malych splatkach, a stale sa navysuju na urokoch,preto ci by nebolo rozumnejsie cas investovat do podnikania a zarabat viac,co sa tyka najmu na prenajom na zaciatok by som vedel zabezpecit, s tym umyslom ze by ten zisk bol isto vacsi ako mam teraz, ide o to ci exekutor by mi mohol branit v tom hned od zaciatku??
veronikasad Mohol, napr. bloknutim podnikateľského účtu alebo prikazanim úhrady pohľadávok na účet exekútora
willma Veronika píšem ti SS
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Založ si firmu v zahraničí a maj firemný účet v zahraničí. Slovenská jurisdikcia končí na hraniciach.
    jalien Vdaka, za odpoved, budem o tom uvazovat
    kopretinka 29.03.17 09:43 priradil do Porady
    kopretinka 29.03.17 09:43 odstránil(a) z Porady

    Mozem zacat podnikat aj ked som v exekucii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.