Zavrieť

Porady

Nová sro bez pohybov - aké daňové priznanie

Ahojte, mám podať daňové priznanie s.r.o., ktorá vznikla v auguste 2016. Nemala nijaké pohyby, žiadne účtovníctvo. Dali mi len podať, mám len výpis z ORSR. Daňové priznanie je nulové? Uzávierka nuly, alebo tam musí byť základné imanie? Možno sa pýtam hlúpo, ale doteraz som podávala len tak, že som aj účtovala. A fakt neviem, aby som niečo nezabudla. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Aj ZI musí byť zaúčtované, sro s totálnou nulou neexistuje. Keď nič iné, tak pohľadávka voči spoločníkovi alebo spoločníkom týkajúca sa nesplateného ZI, ale bez určitej časti splatenia ZI sro ani nezapíšu do OR.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zajtra Ďakujem. Myslela som si, takže 355/411 bude jediný zápis?
    Soňa K 353/411 a ostalo ZI nesplatené ?
    Zajtra Aha, no v OR píše splatené, ale na účte vraj nie sú žiadne pohyby.
    Soňa K No tak tvrdia, že splatili do pokladne a máš v pokladni kopu peňazí. A máš aj bankový účet ? Tak žiadna nula.
    Zajtra Na účet som sa pýtala, ten je len otvorený a je zadarmo, bez akýchkoľvek pohybov. Takže zápis 211/411, či musí ísť cez 353? Ďakujem
    Braňo akože jeden? však to ZI máš na účte nie?
    Braňo ak bol otvorený účet, tak tam nejaký pohyb bol a predpokladám, nejaké bločky na pokladni boli + samozrejme je potrebné účtovať minimálne rezervu na ÚZ.
    Soňa K Účet je otvorený bez akéhokoľvek počiatočného vkladu ? Správca vkladu do OR by mal mať od spoločníka informáciu o splatení ZI, keď nie je bú, tak jedine do pokladne. Keď účtuješ pri zakladateľskej listine 353/411, tak ako môžeš účtovať splatenie len cez 211/411. Už neplatí povinnosť splatiť ZI na bú, ale niekde splatené musí byť, keď tvrdia, že splatené je. To nie je povinné účtovať o poštovnom a pod., ale ZI zaúčtovať musíš.
    Zajtra Opýtam sa ešte raz majiteľa. Ďakujem za rady a poučenia, mám málo skúseností, tak pre istotu sa pýtam skúsenejších.
    Zajtra A tú rezervu na úz musím účtovať? Ja im fakturovať nebudem totiž. Akože si to robia sami.
    Soňa K nemusíš účtovať rezervu na úz, ani poštovné, ani poplatky, nedali Ti doklady, nie je o čom. Ale ZI je iná kategória.
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    okrem splatenia vlastného imania, tam budú nejaké bločky za podanie do OR, prípadne nejaké poštovné a predpokladám, že mali aj bankový účet....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zajtra No nič mi nedali
    Braňo účtovníctvo sa robí na základe dokladov
    Zajtra Oni si myslia, že nič netreba, že podám daňové nulové, len ich zaujíma, že licenciu neplatia.
    Braňo určite by som to ani neprebral, určite sú tam náklady na založenie s.r.o.
      zbaliť

    Nová sro bez pohybov - aké daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.