Zavrieť

Porady

Vyuctovanie cestovneho prikazu

Dobry den,

Chcela by som poprosit o radu ohladom spravnejsieho zauctovania cestovneho prikazu.

nas zamestnanec bol na sluzobnej ceste v Ceskej republike. Na cestu si prenajal auto. Po uskutocneni sluzobnej cesty nam priniesol blocky za prenajom auta a PHM do prenajateho auta. oba doklady su vystavena a rozuctovane : suma bez DPH, DPH a spolu DPH.

Je teraz spravnejsie zauctovat aj prenajom auta a aj nakup PHM do prenajateho auta v celej sume na ucet cestovne 512.xxx spolu s DPH, alebo radsej zauctovat zvlast sumu bez DPH a DPH.

Dakujem velmi pekne za radu.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Doklady o prenájme sú na meno firmy, alebo zamestnanca ? Kto prenájom auta vybavoval ?
simi182 zmluva o prenajme je na firmu, doklad o zaplateni je len blocek z EP.
veronikasad To si ale mala napísať do zadania otázky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zamestnávatel neskúma aké auto použil zamestnanec na pracovnú cestu, ak mu určil na prepravu súkromné motorové vozidlo-

    Zamestnanec si uplatní sadzbu základnej náhrady + spotrebu PHM.
    O doklade o prenájme a nákupe PHM neúčtuješ
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    thecrow17 dovolim si nesuhlasit - pokial sa zamestnavatel a zamestnanec dohodli na vypozicani auta - ako sposobe dopravy pocas pracovnej cesty, tak naklady na vypozicanie a spotrebovane phm su sucastou vyuctovania pracovnej cesty.
    Preco iba zakladna nahrada a phm?
    Samozrejme, ze o dokladoch ako takych samostatne v uctovnictve spolocnosti neucuje. Este tu by som polemizovala, lebo ak by mi za pranajom bola ako spolocnosti zaslana faktura, tak by som ju uctovala ako prijatu fakturu s odpoctom DPH - samozrejme uz by potom nevstupovala do vyuctovania pracovnej cesty.
    veronikasad Odpovedala som všeobecne, zadávatelka témy nedoplnila odpoved.
    simi182 faktura zaslana nebola. zamestnanec sa dohodol s riaditelom, ze si pozicia vozidlo. v pozicovni vystavili zmluvu o najme motoroveho vozidla, ktora je vystavena na firmu a zamestnancovi dali potom uz len ako doklad o zaplateni najmu, ked vratil auto, blocek z EP.
    thecrow17 Tak mas dve moznosti, ak je zmluva vystavena na firmu, tak bolcek z EP mozes zauctovat do pokladne (predpokladam, ze plaltil hotovostou) a narokovat vratenie DPH. V tom pripade, ale neuctujes na 512, ale 518 (512 iba na zaklade vyuctovanej cesty).
    Druha moznost je, ze tento prenajom bude sucastou ostatnych nakladov na pracovnu cestu a bude zahrnuty do vyuctovania pracovnej cesty. V tom pripade nenarokujes vratenie DPH a cely vyuctovany cestak uctujes na 512.
    To vsetko samozrejme za predpokladu, ze mas doklad od firmy so SR ICDPH.
      zbaliť

    Vyuctovanie cestovneho prikazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.