Zavrieť

Porady

Oplatí sa mi ostať po výpovedi na PN?

Dobrý deň,

uvediem príklad. Ku 31. 3. 2017 mi skončí pracovný pomer. Od 21. 3. 2017 som na PN. Bude sa mi do výpočtu DVZ pre dávku v nezamestnanosti započítavať aj obdobie, t. j. apríl 2017 ak by som ostal v tomto mesiaci na PN a poberal nemocenské? Alebo sa DVZ počíta len z obdobia, v ktorom bolo platené poistenie, teda keď som bol zamestnaný? Ak som zamestnaný a som PN, napr. mesiac, je počas tohto mesiaca platené poistenie? (tuším, že nie). ĎAKUJEM
4 komentárov     zbaliť
veronikasad kto dával výpoveď - zamestnanec alebo zamestnávatel ? Pracovný pomer končí dohodou alebo uplynutím výpovednej doby ?
Jumka pracovný pomer končí dohodou
veronikasad V tom prípade pracovný pomer končí dohodnutým dňom bez ohladu na to, že si PN. Na Úrade práce ťa počas PN nezaevidujú, treba riešiť zdravotné poistenie počas PN.
Jumka To by mal za mna platit stat. Ci?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dávka v nezamestnanosti sa počíta z vymeriavacieho základu pre platenie poistenia v nezamestnanosti za posledných 24 mesiacov. Obdobie PN je vylučitelná doba.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jumka Dobre, takže keď skončím ku 31. 3. pracovný pomer. ostanem na PN do konca apríla a na úrad práce sa pôjdem zaregistrovať 2. 5., vypočítajú mi DVZ pre dávku v nezamestnanosti z obdobia, počas ktorého som bol zamestnaný (platil poistné), t. j. od 1. 4 2015 do 31. 3. 2017? aprílové nemocenské príjmy do toho nezarátajú? a čo tých 11 dní PN od 21. 3. do 31. 3.? tie sa tiež nebudú započítavať? čiže DVZ pre dávku v nezamestnanosti sa bude počítať od 21. 3. 2015 do 20. 3. 2017?
    veronikasad Čítaj pozorne čo som napísala. Z posledných 24 kal.mesiacov - súčet vymeriavacích základov /počet kal.dní poistenia-PN
    Jumka prepáč, ale nerozumiem. áno, alebo nie? preto som to tak rozpísal.
    veronikasad Nie. Posledných 24 mesiacov (po ukončení PN) nie je obdobie, ktoré si uviedol. Nemocenské do VZ nevstupuje a obdobie je vylučitelná doba
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jumka Dobre, takže keď skončím ku 31. 3. pracovný pomer. ostanem na PN do konca apríla a na úrad práce sa pôjdem zaregistrovať 2. 5., vypočítajú mi DVZ pre dávku v nezamestnanosti z obdobia, počas ktorého som bol zamestnaný (platil poistné), t. j. od 1. 4 2015 do 31. 3. 2017? aprílové nemocenské príjmy do toho nezarátajú? a čo tých 11 dní PN od 21. 3. do 31. 3.? tie sa tiež nebudú započítavať? čiže DVZ pre dávku v nezamestnanosti sa bude počítať od 21. 3. 2015 do 20. 3. 2017?

    Na vznik nároku na dávku potrebujeś mať v posledných 3 rokoch 730 dní poistenia. Ak budeš v evidencii od 1.5., podpora sa vyráta z VZ obdobia 730 dní pred týmto dátumom.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jumka čiže sa do VZ započíta aj apríl, v ktorom budem na PN?
    veronikasad Nezapočítava, ani nemocenské, ani doba poistenia. Len sa ti posunie obdobie príjmu o jeden mesiac.
    veronikasad Mal si sa isť najskôr zaevidovať na UP a až potom na PN-ku. Predlžil by si si obdobie poberania príjmu, ak si medzitým nenájdeš prácu.
    Jumka akú to má výhodu?
    veronikasad dopísala som odpoveď. A dávku by si mal zo skutočného príjmu za posledných 24 mesiacov.
    Jumka No ved a aky je v tom rozdiel, ci budem pokracovat v pn aj po vypovedi, alebo ukoncim pn, zaregistrujem sa na urad a znovu pojdem na pn?
      zbaliť

    Oplatí sa mi ostať po výpovedi na PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.