Zavrieť

Porady

Zavlazovac Gardena OS 140 3x ake cerpadlo

Dobry den.
Chcem na v zahrade pouzit 3ks zavlazovaca Gardena OS 140. Viete mi poradit ake cerpadlo bude postacovat aby mohli zavlazovat vsetky zavlazovace naraz?
Dakujem
bodliak OS140 pozaduje tlak 2 bary, k tomu si pripocitaj tlakove straty v potrubi podla priemeru, dlzky, pouzitych komponentov, ci je prevysenie alebo nie, nevieme aky mas zdroj vody, uved studnu - hlbka, vydatnost... Nakoniec mozeme dospiet aj k otazke, ci mas k dispozicii 230V alebo aj 380V.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

    afrikánka
    Myslím, že zodpovedne sa na túto otázku nedá odpovedať.....podľa tvojej otázky usudzujem, že sa pokúšaš o svojpomocné realizovanie zavlažovacieho systému. Zdroj vody nebude zrejme závislý od vodovodu.....pravdepodobne pôjde o studňu. V takom prípade sú potrebné údaje o zdroji vody a nie je ich málo, aby sa mohol stanoviť výkon čerpadla.
    Ak chceš sám "vystavať" závlahu, najlepšie spravíš, ak si dáš vypracovať projekt firme, ktorá závlahy prepočtom navrhuje a realizuje. Za poplatok cca 30 € ti vypracujú projekt, zoznam potrebných komponentov ku systému a ty sa môžeš pustiť do "realizácie".
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rakyraketyx Pripojenie som chcel realizovat k vodovodu no dostrek je cca 1 az 1.5m. Myslel som ci by nepomohlo nainstalovat cerpadlo na na zvysenie prietoku a tlaku. Rozvod je 3/4 trubka. Napojenie cez jestvujuci 1/2" zahradny ventil.
    afrikánka Vodovod máš z mestského, obecného rozvodu.....? Aký máš vstupný tlak vody v baroch?
    Alebo máš vodovod z vlastného zdroja....studňa s čerpadlom?
    rakyraketyx Je to z verejneho vodovodu.
    afrikánka Nevieš, aký máš vstupný tlak......alebo máš regulačný ventil, ktorý máš nastavený na nízke hodnoty?
    vicktor Verejny vodovod - to je dost draha zalezitost take plytvanie vodou a u nas (v obci, neviem ci SK) aj zakazana.
    Cerpadlo napojene na vodovodnu bateriu som este nevidel...
    afrikánka Čerpadlo - nápad, ako vylepšiť svojpomocne zostrojenú, dobabranú závlahu, ktorá nespĺňa účel.
    Funkčný zavlažovací systém potrebuje odborníkov, alebo minimálne, maximálne zručného a mysliaceho domáceho majstra - zhotoviteľa.
      zbaliť

    Zavlazovac Gardena OS 140 3x ake cerpadlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.