Zavrieť

Porady

Ake cerpadlo

dal som si vyvrtat studnu a rozhodujem sa pre ponorne cerpadlo na 230V. Ma niekto skusenosti s ponornymi od spolocnostu Aquacup pripadne nieco podobne v priblizne rovnakej cenovej relacii? Zatial moji favoriti su modely SIGI 40/60M alebo FUTURA 100/75M. Znackove ako su Wilo alebo Grundfos moc nechcem, su drahe a udajne dost citlive na piesok. Tiez ale nechcem nejaku nekvalitnu cinu.
Ide o vrtanu studnu 12m, vydatnost udajne 1.2l/s, pripojena na domove rozvody a polievanie travnika. Planujem pripojit 100l expanznu nadobu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    pozor na to, znackove cerpadla su citlive na piesok, ale neznackove vacsinou este viac.
    Hlavne nezabudni na ochanu pred chodom na sucho - pri vrtanej studni sa moze lahko stat. Ak samozrejme nemas pod sebou strkove podlozie.

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Presne na to som myslel ze tu ochranu tam asi bude dobre dat, pretoze je tam ilovite podlozie a istota je istota.
    Zase ta aquacup nie je uplne neznackova vec, myslim ze to robia cesi. Ale nemam absolutne prehlad v tych znackach, poznam jedine to wilo, grundfos a gude, ktore nechcem hlavne koli cene, stoja asi raz tolko a koli tym reciam co som pocul ze im nechuti piesok, aj ked v cistej vode su vraj naj.

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Odporucam Sigmu 1"–EVGU–16–8. Myslim, ze plne dostacujuce na dom + zahrada.
    V rodine mame ponorky len od Sigmy a plna spokojnost niekolko rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.