Zavrieť

Porady

Vypovedna lehota+ nova praca pocas nej.

Zdravim.

Dostal som pracu v zahranici od 1.5.2017.zmluvu mi poslali.

Vypoved vo firme na SK som dal k 30.4.2017 dohodou.

Zamestnavatel zo zahranicia ma kontaktoval ze by bol rad keby som uz nastupil 19.4.2017 kedze ma vela prace.

Mozem podla vas tu vypoved kt.je k 30.4.2017 ponechat a zacat uz 19.4.v zahranici alebo radsej zmenit vypoved k 18.4.2017 ?

Bol by problem keby som uvadzal ze som zacal 1.5.2017 ?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes mat aj 2 zamestnania sucasne, problem pre zahranicneho zamestnavatela by bol. ze zdravotne a socialne poistenie by v aprili musel platit do slovenskych poistovni.
    Takze ak vyriesis toto a povodny zamestnavatel ta od 19.4. nebude potrebovat, kludne.
    Jednoduchsie pre vsetkych by bolo ukoncit PP dohodou k 18.4. a zamestnat sa od 19.4. u zahranicneho zamestnavatela.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    printerscd Aj ja si myslim ze by bolo jednoduchsie zmenit vypoved k 18.4

    v podstate uz od 14.4 cerpem dovolenku

    Da sa este zmenit takato vypoved dohodou?myslim ze vo vypovednej zmluve mam ze sa to da pisomnou formou.
    ivka70 Da sa. Ked sa dohodnete, ukoncis PP dohodou k datumu, na ktorom sa dohodnete.
    mari2x Nemusíš nič meniť = dovolenku môžeš tráviť aj v novej práci / 30.4. by bolo vhodné vrátiť sa a ukončiť papiere
    ivka70 To by platilo, keby nove zamestnanie bolo na SK ako to povodne .... pri zahranicnom je to kapanek komplikovanejsie ....
    mari2x a meniť na Sk termín ukončenia PP dohodou / meniť v zahraničí PZ nie je zložité ?
    ivka70 urcite jednoduchsie ako to ,ze zahranicny zamestnavatel sa bude musiet hlasit do slovenskej ZP a SP kvoli odvodom za 2 tyzdne ...
    mari2x ale to, že zahraničný sa má hlásiť do našej , NIE je jeho starosť, , , zmeniť termíny je jeho osobná starosť
    ivka70 Zjavne tomu nerozumies, je to starost zamestnavatela aj zamestnanca, ktory musi nahlasit, ze je poisteny v SK poistovniach a poistenie pred zaciatkom prace neukoncil, lebo nemoze ... kedze jeho PP nadalej trva. Kam ho ten zahranicny prihlasi, ked v zahranici nebude moct??
      zbaliť

    Vypovedna lehota+ nova praca pocas nej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.