Zavrieť

Porady

Zrážková daň a daňové priznanie PO

Dobrý deň,
poprosím Vás o radu : spoločnosť A vystavila spoločnosti B faktúru na 1000,00 eur. Spoločnosť B uhradila spoločnosti A faktúru v sume 810,00 eur, nakoľko zvyšok vo výške 190,00 eur je zrážková daň. Spoločnosť A túto faktúru zaúčtovala nasledovne : 1000,00 € 311/602
810,00 € 221/311
190,00 € 591/311 (splatná daň z príjmov vysporiadaná)

Ako a kde sa má suma správne zobraziť v daňovom priznaní právnických osôb?

Vopred Vám ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zrážková daň v tomto prípade je preddavková, takže pri faktúre účtovať treba 341/311. Daň vysporiadaš v DPPO a až nezapočitateľný zvyšok - nevratný preúčtuješ na 591. Závisí od konkrétnych údajov. Započitateľná daň na základe potvrdenia - oznámenia o vykonaní zrážky znižuje daňovú povinnosť v SR.
    Waldo Ďakujem Vám veľmi pekne. Preštudovala som §73 odst.1 postupy účtovania, ktorý sa týka účtu 591 ale aj § 52, kde sa zase hovorí o 341 (preddavkoch)

    Takže som to ,,šmarila,, na 341. Potom tých 190,00 eur by sa mi mal zobraziť v daňovom priznaní na riadku 1030?

    Ďakujem ešte raz, ale som z toho jeleň (ica)

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    A čo ste fakturovali spoločnosti B? Lebo nie všetka zrážková daň sa považuje za preddavok.

    Zrážková daň a daňové priznanie PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.