Zavrieť

Porady

Pn - spätný dátum

V sobotu som mala úraz, dve zlomeniny, ošetrili ma na traumatológii a vystavili mi o tom správu s dátumom 1.4. Dnes mi obvodná lekárka odmietla vystaviť pn so sobotńajším dátumom - vraj ona spätne pn-ky nevystavuje.
Mám právo dožadovať sa pn-ky so sobotňajším dátumom, alebo to mám nechať tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Lekar moze vystavit PN spatne 3 dni - prave kvoli takymto pripadom.

    http://www.socpoist.sk/poradna-dok/4...ium=all&page=1

    Príslušný ošetrujúci lekár môže uznať osobu za dočasne práceneschopnú spätne najviac tri kalendárne dni na základe lekárskeho nálezu lekárskej služby prvej pomoci alebo ústavnej pohotovostnej služby.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    goldenka8 To viem, preto som to aj žiadala. Ale naša obvodná mi to nevystaví, asi sa riadi svojskými predpismi.
    Ale aj tak vďaka za odpoved.
    Tweety a predložila si správu obvodnej?
    ivka70 Treba jej dat ten zakon precitat, co je na konci linku
    goldenka8 Pravdaže som jej správu predložila, bez nej by mi nevystavila ani pn s dnešným dátumom.
    Tweety mala si trvať na spätnom dátume, nie je to nič nad rámec zákona o SP
    goldenka8 Nástojila som na tom, ale jej argument bol, že ona to tak nerobí.
    ivka70 Tak nech zacne .... alebo nech pracuje aj cez vikend, ze by si si prisla vecer v sobotu tu PN dat vystavit.
    Inak, kedze ide o uraz, p.doktorka by mohla vediet, ze SP bude ziadat aj tlacivo k urazu a ze potom nebudu sediet datumy ... potom ich odkaz na nu ...co ptom bude zdovbodnovat
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nemrhaj zbytočne námahou a časom - lebo lekárka môže vystaviť DPN spätne .. ale dávam do pozornosti slovíčko môže. (neviem, aký má síce dôvod, možno si nevie nastaviť ? prípadne ako povedala - že LEBO..)
    Hlavne nech sa ti kostičky dobre zrastú.

    Anina2 je offline (nepripojený) Anina2

    Anina2
    Lekár môže niekedy vystaviť PN aj na viac, ako 3dni.Bola som hospit.,po prepustení som doniesla prepúšťaciu správu a povedala jej, že ako SZČO platím odvody, hoci ležím v nemocnici - aj týždeň úľavy dobrý. V sociálnej poisťovni pani skopírovala prepúšťaciu správu, kde bol dátum hospitalizácie a normálne to uznali.Nedaj sa !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.