Zavrieť

Porady

Ako refinancovat uver s omeskanymi splatkami?

Mame uver, no mali sme necakane financne vydavky a tak sme sa dostali do omeskani - pravidelne cca 7-10 dni kvoli terminu vyplaty. Problem ale je, ze splatka je zaplatena vzdy na zaciatku nasledujuceho mesiaca. Je mozne niekde nejakym sposobom takyto uver refinancovat pripadne mierne navysit?
misoft Podľa mňa - aj keď je splátka omeškaná o 7-10 dní - stále je to omeškanie! Banka si to eviduje!
Takže! Ak chcete refinancovať, musíte si najskôr splniť, upraviť, dohodnúť v banke dátum splatnosti splátok - inak stále vás budú evidovať ako potenciálne nespoľahlivých klientov.
Ak si dohodnete v banke iný dátum splatnosti splátok - možno pochopia, že sa niečo presunulo (dátum prichádzajúcej mzdy na účet a pod.) - potom môžete uvažovať o refinancovaní. Ovšem tak skoro to nebude - možno 3-6 mesiacov budete musieť na chlp presne dodržiavať dátumy splatnosti.
Banka, ktorá sa podujme na refinancovanie si totiž overuje v pôvodnej banke históriu klienta... a keď zistí meškania - nepristúpi na refinancovanie - chránia sami seba!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Meskanie so splatkou 7-10 dni je nepodstatny dovod na restrukturalizaciu / prenesenie uveru do inej banky, s tym budu zbytocne vydavky a sami sebe poskodite.
    Terajsia banka by mohla posunut datum splatky, ale vy musite dat ziadost a banka to posudi, spracuje a vypyta poplatok v neznamej vyske.
    Takze treba zatat zuby, nieco si odopriet, nasetrit, doplatit a dostat sa do suladu s terminom.
    misoft Som to ako prvé spomínal.... komunikácia s bankou.... inak - ak sa mešká s jednou - dvoma splátkami - banka z toho veľkú vedu nerobí, ale ak je to dlhší a trvalejší stav - už im tam vyskočí výkričník....

    Ako refinancovat uver s omeskanymi splatkami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.