Zavrieť

Porady

Ako získa úver nezamestnaný?...ak vôbec...

Ahojte, chcem vás niekoho poprosiť, o odpoveď na otázku, či mám aspoň minimálnu šancu získať nejaký úver na stavbu RD. Som síce zamestnaný, ale oficiálne som evidovaný na úrade práce (nie však vlastnou vinou)... Jednoducho, či existuje nejaký spôsob (napr. americká hypotéka), kde sa netreba preukazovať príjmom, a postačí len ručenie nehnuteľnosťou... Prípadne, či existuje nejaký iný spôsob. Budem Vám vďačný za akúkoľvek pozitívnu radu... Jedná sa zhruba o sumu 1,5 milióna Sk, ktorú by som potreboval...
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak budes moct rucit nehnutelnostou, uver ti poskytne ktorakolvek nebankovka. Ale je to ista cesta pod most.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MariankoS MariankoS

MariankoS je offline (nepripojený) MariankoS

No dobre...našiel som toto:

Vydýchnite si!
Americkú hypotékuTB na čokoľvek dostanete v Tatra banke aj bez dokladovania príjmu.


...ale...považuje sa v takýchto prípadoch za nehnuteľnosť, ktorou sa dá ručiť, aj pozemok? Alebo to musí byť vyslovene byt, či dom? Resp. vzťahuje sa táto možnosť aj na nezačatú novostavbu, ktorú chcem prostredníctvom úveru realizovať?... asi ťažko...ale radšej by som sa prekvapil...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MariankoS Pozri príspevok
No dobre...našiel som toto:

Vydýchnite si!
Americkú hypotékuTB na čokoľvek dostanete v Tatra banke aj bez dokladovania príjmu.


...ale...považuje sa v takýchto prípadoch za nehnuteľnosť, ktorou sa dá ručiť, aj pozemok? Alebo to musí byť vyslovene byt, či dom? Resp. vzťahuje sa táto možnosť aj na nezačatú novostavbu, ktorú chcem prostredníctvom úveru realizovať?... asi ťažko...ale radšej by som sa prekvapil...
Ak chceš ručíť s RD, tak minimálne by si mal mať hrubú stavbu za sebou.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 12.02.08 at 19:15
0 0
MariankoS MariankoS

MariankoS je offline (nepripojený) MariankoS

Takže pozemok v žiadnom prípade?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[quote=MariankoS;642762]Ahojte, chcem vás niekoho poprosiť, o odpoveď na otázku, či mám aspoň minimálnu šancu získať nejaký úver na stavbu RD. Som síce zamestnaný, ale oficiálne som evidovaný na úrade práce (nie však vlastnou vinou
Pozri bod č. 14 Etikety PORADy

. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona
0 0
MariankoS MariankoS

MariankoS je offline (nepripojený) MariankoS

OK, som zamestnaný na aktivačnej činnosti a teda nezamestnaný...ani nahý ani oblečený...upresňujem prvotnú informáciu... aby mi veronikasad náhodou ešte nenasadila putá... Doprial by som Ti byť v mojej koži, či by si mala chuť riešiť nejakú trápnu etiketu... keď to tak všetko dobre ovládaš, mohla si aspoň pripojiť odpoveď aj na moju druhú otázku, ktorá nijakým spôsobom nijaký zákon neporušuje...no tak ale VIP, je VIP, však...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Neviem či banke bude postčovať pozemok. Určite budú chcieť znalecký posudok, že akú hodnotu má ten pozemok.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

MariankoS Pozri príspevok
OK, som zamestnaný na aktivačnej činnosti a teda nezamestnaný...ani nahý ani oblečený...upresňujem prvotnú informáciu... aby mi veronikasad náhodou ešte nenasadila putá... Doprial by som Ti byť v mojej koži, či by si mala chuť riešiť nejakú trápnu etiketu... keď to tak všetko dobre ovládaš, mohla si aspoň pripojiť odpoveď aj na moju druhú otázku, ktorá nijakým spôsobom nijaký zákon neporušuje...no tak ale VIP, je VIP, však...
MariankoS si nový člen, a mal by si si etiketu prečítať, a nie sa hneď urážať.
V živote tak ako aj na porade by mali platiť akési pravidlá bez nich to jednoducho nejde.
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
MariankoS Pozri príspevok
No dobre...našiel som toto:

Vydýchnite si!
Americkú hypotékuTB na čokoľvek dostanete v Tatra banke aj bez dokladovania príjmu.


...ale...považuje sa v takýchto prípadoch za nehnuteľnosť, ktorou sa dá ručiť, aj pozemok? Alebo to musí byť vyslovene byt, či dom? Resp. vzťahuje sa táto možnosť aj na nezačatú novostavbu, ktorú chcem prostredníctvom úveru realizovať?... asi ťažko...ale radšej by som sa prekvapil...
Všade treba dokladovať príjem to čo hovoria v TB bez dokladovania príjmu - myslia tým že si nemusíš dávať vyplniť tlačivo do zamestnania, lebo ti chodí pravidelne mzda na účet
0 0
MariankoS MariankoS

MariankoS je offline (nepripojený) MariankoS

Díky Adaka, ja sa neurážam, len by som to prijal, keby som dostal odpoveď a potom uipozornenie... Akceptujem pravidlá, samozrejme...
Takže aj pre ostatných - je to tak, že sa dá ručiť aj pozemkom, samozrejme, musí byť znalecky ohodnotený.
ďakujem za rady i upozornenia. Boh Vás žehnaj, mňa obzvlášť
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
MariankoS Pozri príspevok
Takže pozemok v žiadnom prípade?
Pozemok Ti nevezme do zabezpecenia takmer ziadna banka.
Co sa tyka uverov bez dokladovania prijmov, ide casto o skutocnost, ze nemusis banke priniest: potvrdenie o prijme, pripadne vypis z bezneho uctu.
Banky si dnes vedia v databaze SP preverit vysku vymeriavacieho zakladu. Samozrejme, v databaze SP su evidovany ludia co maju prijem zo zavislej cinnosti, nie pracovnici ozbrojenych zloziek a SZCO.
0 0
xclaymanx xclaymanx

xclaymanx je offline (nepripojený) xclaymanx

Duves napisal:
Pozemok Ti nevezme do zabezpecenia takmer ziadna banka.


Pozemok Ti zoberie ako ručenie každá banka. Pred nedavnom som kupoval pozemok, ale na poslednu chvilu som sa rozhodol ho financovat hypotekou, na ktoru som zalozil byt.
Problemom ale moze byt vysoka urokova sadzba ( pri pozemku ), jednoducho povedane, cim vecsou hodnotou rucis, tym menej si rizikovy klient, a tym mas mensiu urokovu sadzbu.

S tym dokladovanim prijmu budes mat pravdepodobne problem. A ak by sa nasla banka, ktora Ti da hypoteku, ta urokova sadzba bude asi velmi vysoka. Skus riesit hypoteku cez niekoho ineho z rodiny, ak je moznost.
0 0
tajnostkárka tajnostkárka

tajnostkárka je offline (nepripojený) tajnostkárka

Adaka Pozri príspevok
Všade treba dokladovať príjem to čo hovoria v TB bez dokladovania príjmu - myslia tým že si nemusíš dávať vyplniť tlačivo do zamestnania, lebo ti chodí pravidelne mzda na účet
Ja by som sa chcela spýtať na niečo podobné,avšak na spotrebný úver.Môj manžel je zamestnaný,ja som evidovaná na úpsvar,chceli by sme cca 100tis na prerábku domčeka,vraj sa to dá aj bez ručenia,s tým,že mzda chodí na účet v banke,v ktorej o to požiadame.Poskytnú úver aj takejto rodine,ako sme my jeden zamestaný a druhý nie,bez ručenia,?ďakujem,pozerala som to na nete,chystám sa aj do banky,len nechcem vyzerať smiešne pred pracovníkom banky,ak sa to nedá urobiť ďakujem
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
ja som tiež bez príjmu manžel SZČO všetko záleží aký príjem má muž, ale úver nám dali aj spotrebný aj hypotéku tak veľa šťastia
0 0
antonka antonka

antonka je offline (nepripojený) antonka

pre MariankoS

my máme Americkú hypotéku z TB a ručíme iba pozemkom. Potrebovali sme naň znalecký posudok a nebol s tým žiadny problém.
Tonka
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
xclaymanx Pozri príspevok
Duves napisal:
Pozemok Ti nevezme do zabezpecenia takmer ziadna banka.


Pozemok Ti zoberie ako ručenie každá banka. Pred nedavnom som kupoval pozemok, ale na poslednu chvilu som sa rozhodol ho financovat hypotekou, na ktoru som zalozil byt.
Problemom ale moze byt vysoka urokova sadzba ( pri pozemku ), jednoducho povedane, cim vecsou hodnotou rucis, tym menej si rizikovy klient, a tym mas mensiu urokovu sadzbu.

S tym dokladovanim prijmu budes mat pravdepodobne problem. A ak by sa nasla banka, ktora Ti da hypoteku, ta urokova sadzba bude asi velmi vysoka. Skus riesit hypoteku cez niekoho ineho z rodiny, ak je moznost.
Je mi luto. Robim s tym a viem co pisem.
Riziko akceptovania iba holeho pozemku do zabezpecenia nie je v jeho nelikvidnosti, ci nizkej likvidnosti. Tam vystupuje uplne iny problem. Zvysenim US sa nic neriesi.
Naposledy upravil duves : 14.02.08 at 13:59
0 0
xclaymanx xclaymanx

xclaymanx je offline (nepripojený) xclaymanx

Duves

Aky problem mas na mysli? Ja pisem len z mojich skusenosti. Mal som vypracovanu ziadost na hypoteku, kde som rucil len pozemkom, nicim viac. Ale pre vyssiu mieru urokov, som rucil bytom.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Problem holeho stavebneho pozemkuje je v tom, ze vlastnik neskor po zalozeni nehnutelnosti moze na pozemku vystavat dom, resp.inu stavbu.
V pripade, ze by sa potom nasledne uver nesplacal, banka nemoze realizovat zalozne pravo. Na pozemku je stavba, moze sa vsak predat iba pozemok. Po pravnej stranke je to pätova situacia, je to nevysporiadane.
Banka sice moze riesit pripad sudom, je t vsak na dlho, pohladavka stale narasta.
Osobne sa pod taky uver nepodpisujem.
0 0
pravnicka pravnicka

pravnicka je offline (nepripojený) pravnicka

sú tu kopa finačných inšitúcii, ktoré by ti na stavbu rodinného domu postkytli úver i bezohľadu, že si evidovaný na úrade práce. a ako ti píšu, že je to istá cesta pod most.
Solidné banky ti nepožičajú úver, ak nemáš stabilný príjem. bud si nájdi oficiálne prácu u vás alebo niekde v záhraníči. Ja by som si dom nezadlžila.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Dovoľte mi jednu podstatnú otázku:

Vy ako nezamestnaný človek budete mať na splácanie úveru finančné prostriedky odkiaľ?

Možno by vám pomohol nejaký pristupujúci dlžník, prípadne dvaja. Ale ísť ručiteľ nezamestnanému človeku, hotová samovražda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať