Zavrieť

Porady

Ako získa úver nezamestnaný?...ak vôbec...

Ahojte, chcem vás niekoho poprosiť, o odpoveď na otázku, či mám aspoň minimálnu šancu získať nejaký úver na stavbu RD. Som síce zamestnaný, ale oficiálne som evidovaný na úrade práce (nie však vlastnou vinou)... Jednoducho, či existuje nejaký spôsob (napr. americká hypotéka), kde sa netreba preukazovať príjmom, a postačí len ručenie nehnuteľnosťou... Prípadne, či existuje nejaký iný spôsob. Budem Vám vďačný za akúkoľvek pozitívnu radu... Jedná sa zhruba o sumu 1,5 milióna Sk, ktorú by som potreboval...
Usporiadat
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

tajnostkárka Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať na niečo podobné,avšak na spotrebný úver.Môj manžel je zamestnaný,ja som evidovaná na úpsvar,chceli by sme cca 100tis na prerábku domčeka,vraj sa to dá aj bez ručenia,s tým,že mzda chodí na účet v banke,v ktorej o to požiadame.Poskytnú úver aj takejto rodine,ako sme my jeden zamestaný a druhý nie,bez ručenia,?ďakujem,pozerala som to na nete,chystám sa aj do banky,len nechcem vyzerať smiešne pred pracovníkom banky,ak sa to nedá urobiť ďakujem
my sme mali solidárneho spoludlžníka - ja som poberala len rodičovský príspevok, manželov príjem nestačil, tak sme pribrali ešte jedného člena rodiny - výhoda pre neho je, že on neručí za úver, len sa zohľadňuje jeho príjem pre schválenie úveru.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Lubica H Pozri príspevok
, manželov príjem nestačil, tak sme pribrali ešte jedného člena rodiny - výhoda pre neho je, že on neručí za úver, len sa zohľadňuje jeho príjem pre schválenie úveru.
Blbost na kvadrat.
Co podpisoval ako pristupujuci dlznik? Dohodu o pristupeni k zaväzku?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

MariankoS Pozri príspevok
Ahojte, chcem vás niekoho poprosiť, o odpoveď na otázku, či mám aspoň minimálnu šancu získať nejaký úver na stavbu RD. Som síce zamestnaný, ale oficiálne som evidovaný na úrade práce (nie však vlastnou vinou)... Jednoducho, či existuje nejaký spôsob (napr. americká hypotéka), kde sa netreba preukazovať príjmom, a postačí len ručenie nehnuteľnosťou... Prípadne, či existuje nejaký iný spôsob. Budem Vám vďačný za akúkoľvek pozitívnu radu... Jedná sa zhruba o sumu 1,5 milióna Sk, ktorú by som potreboval...
Banky vybehli s obrovsekou kampanou, ze uz netreba preukozovat prijem potom, co ziskali pristup k udajom zo Soc. Poistovne. Teda prijem netreba preukazovat, pretoze si ho vedia zistit aj sami.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

duves Pozri príspevok
Blbost na kvadrat.
Co podpisoval ako pristupujuci dlznik? Dohodu o pristupeni k zaväzku?
možno sa budeš čudovať, ale nie. ako dlžník je môj manžel a spoludlžník som ja. solidárny spoludlžník nemá nič spoločné s ručením. skús sa spýtať v banke. ja som o tom predtým tiež nikde nepočula - do reklám na bankové úvery sa to nedostalo.
0 0
MariankoS MariankoS

MariankoS je offline (nepripojený) MariankoS

r.galovic Pozri príspevok
Dovoľte mi jednu podstatnú otázku:

Vy ako nezamestnaný človek budete mať na splácanie úveru finančné prostriedky odkiaľ?

Možno by vám pomohol nejaký pristupujúci dlžník, prípadne dvaja. Ale ísť ručiteľ nezamestnanému človeku, hotová samovražda.
Nechcem už porušiť žiadnu etiketu, bod, nariadenie, zákon, pravidlo ani nič, tak len stroho a jednoznačne skonštatujem, že mám viac ako 10 rokov stabilný príjem (ale nekradnem a chodím na spoveď :-))), s ktorým by som si mohol dovoliť financovať úver... Samozrejme, že keby som mal stavať z nezamestnaneckého príspevku poskytovaného štátom, tak to môžem stavať akurát stan, aj to len zo second-handu...ale ďakujem za všetky ohlasy...idem si zistiť hodnotu toho pozemku...mať tú rozlohu pozemku v Bratislave, tak som milionár...
Naposledy upravil MariankoS : 15.02.08 at 20:57
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať