Zavrieť

Porady

Moze zamestnavatel svojvolne zrusit dodatok o zvyseni mzdy ?

Dobry den.

Zamestnavatel mi pred tyzdnom zvysil mzdu formou dodatku. Dnes mi bolo povedane ze dodatok bude zruseny kvoli tomu ze som o zvyseni platu hovoril s tretou osobou.
Chcem sa opytat ci podla zakona moze zamestnavatel svojvolne zrusit takyto dodatok podpisany oboma stranami. Original dodatku mam doma.
Naposledy upravil Mathonik : 04.04.17 at 06:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    zrusit ho nemoze, musi ti vyplacat mzdu podla neho. nic mu nedavaj, je to tvoj dokaz v dalsich konaniach, a trvaj na navysenej mzde.
    ak ti navysenie nevyplati, pisomne ho poziadaj o doplatenie, ak tak neurobi, mozes po 15-tich dnoch od splatnosti mzdy okamzite zrusit pracovny pomer.
    ak v nom budes pokracovat (ale aj ked nie) mozes sa doplatku domahat na sude jednoducho pomocou platobneho rozkazu.

    akesi porusenie mlcanlivosti nema na platnost dodatku o zvyseni mzdy ziaden vplyv. ked to mas v zmluve zrejme v nej mas aj sankcie za porusenie mlcanlivosti.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nemôže, ale ako si to u zamestnávateľa vymôžeš? Budeš sa s ním súdiť?

    Ale možno ťa len postrašil, aby si nabudúce o plate s inými nerozprával. Po právnej stránke je dodatok platný, ak je podpísaný oboma stranami.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mathonik zamestnavatel ma poziadal aby som doniesol dodatok aby sme ho skartovali kedze je "neplatny"
    Ako mam postupovat ?
    KEJKA nič mu nedones, pokiaľ ho máš, vieš dokázať svoj nárok.
    Darina1234 tak to urcite nerob, ze vratis, ten dodadok je tvoj doklad a ked ma byt neplatny, tak ho musi zamestnavatel pisomne zrusit s odovodnenim
    Mathonik A ako mam postupovat ? musi mi na vyplatu vyplatit novu dohodnutu mzdu alebo staru ?
    Moze byt odovodnenie ze som rozpraval o svojom zvyseni s tretou osobou ?
    Problem je ze nieco ohladom toho mame aj v pracovnej zmluve.
    jslancik pozri, ak sa budeš s ním súdiť, on sa bude súdiť s tebou o mlčanlivosti. mal si aj ty dodržať to, čo ti zo zmluvy vyplýva. Niektorí zamestnávatelia to berú vážne, keď prezradíš vec ohľadom platu. Obzvlášť zainteresovaným osobám, napr. kolegom.
      zbaliť

    Moze zamestnavatel svojvolne zrusit dodatok o zvyseni mzdy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.