Zavrieť

Porady

Návšteva prezentácie v Nemecku

Návšteva prezentácie, ktorá sa konala v Nemecku a teraz mám prijatú faktúru od nemeckého dodávateľa, ktorý je plátcom DPH. Uvažujem správne, keď z prijatej služby DPH odvediem a zároveň si uplatním DPH
v zdaňovacom období ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mel
    Návšteva prezentácie, ktorá sa konala v Nemecku a teraz mám prijatú faktúru od nemeckého dodávateľa, ktorý je plátcom DPH. Uvažujem správne, keď z prijatej služby DPH odvediem a zároveň si uplatním DPH
    v zdaňovacom období ?
    Ďakujem
    Áno, ide o samozdanenie.

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    a nemalo by to byt náhodou tak, že nemecká firma mala vystaviť faktúru s DPH, keďže tá prezentácia sa konala v nemecku?? ja som mala zamestancov, ktorí boli na seminári v ČR, faktúra bola vystavená s DPH, služba bola predsa poskytnutá v ČR. ďakujem

    mel je offline (nepripojený) mel

    mel
    Opravujem sa, dozvedela som sa,že prezentácia sa ešte nekonala. Budem prijatú faktúru považovať za zálohovú. Asi preto je aj vystavená bez DPH.
    Ďakujem

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    mel
    Opravujem sa, dozvedela som sa,že prezentácia sa ešte nekonala. Budem prijatú faktúru považovať za zálohovú. Asi preto je aj vystavená bez DPH.
    Ďakujem
    Najprv si musíte ujasniť, čo mate na mysli pod prezentáciu a prezentácia čoho akoho to bola.Podľa toho butete alebo nebudete robiť samozdanenie. Ak ste pod § 15/4 a bolo to v nemecku tak nerobite samozdanenie.
    Ak je to podľa § 15/7 tak by to samozdanenie mohlo byť.

    Návšteva prezentácie v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.