Zavrieť

Porady

Narok na dovolenku a jej cerpanie vo vypovednej dobe

Dobry den, nastupila som na PP (od 26.10.2016) na dobu urcitu (do 25.10.2017). Dna 31.3.2017 som dala vypoved s mesacnou vypovednou dobou (30.4.2017). Chcem vediet, na aku dovolenku mam narok. V decembri nam vsetkym zamestnancom na vyplatnej paske dali 1den cerpania dovolenky. Okrem tohto 1 dna som cerpala len 2 dni dovolenky v marci. Nemala som zidne neplatene volno, ziadnu PN, nic. Kedze zvysok dovolenky nam odmietaju preplatit, musim si ju vycerpat do konca tohto mesiaca. Kolko dovolenky mi teda prinalezi? Mam 29 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Za rok 2016 2/12 rocneho naroku - dovolenku za odpracovane dni (44)
    Za rok 2017 4/12 rocneho naroku (za kazdy cely mesiac trvania PP)

    Pri rocnom naroku 20 dni je to za oba roky dokopy 10 dni dovolenky.

    Tie cerpane si treba od tohto naroku odpocitat.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Celkový nárok bude vo výške 4/12, t,j. 6,6666 dní.
    Plus prirátaj nevyčerpanú D z minulého roka a odrátaj už čerpanú v tomto roku..
    Naposledy upravil Tweety : 07.04.17 at 07:23
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    louvre Tak pani ekonomka mi tvrdi, ze za minuly rok mi narok nevznikol, kedze som neodpracovala 60 dni. A za april ze mi dovolenka neprinalezi, kedze budem cerpat dovolenku a neodpracujem cely mesiac.
    Tweety Mzdárka nemá pravdu, minulý rok si mala nárok na 2/12 z ročného nároku. Čerpanie D sa do nároku na D počíta, v tom tiež nemá pravdu. Nech si teda doštuduje ZP.
    louvre Prisla som po vikende do prace, a mam zrazu uz len dva dni dovolenky, nie 6, ani 4, ktore mi vyratala minuly tyzden, ale uz len 2. Asi kazdy tyzden rata dovolenky inak.Viete mi poradit, kam s tym? Inspektorat prace?
      zbaliť

    Narok na dovolenku a jej cerpanie vo vypovednej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.