Zavrieť

Porady

Mám vystaviť faktúru k prijatej platbe?

sme platca DPH, prijatá platba na účet, nejde však o prijatú zálohu. Máme svojho obchodného partnera, ktorý si fakturuje svoje sprievodcovské služby, ale firma mu poslala peniaze z účtu na vedľajšie výdavky (vstupné, reštika ... ) to čo neminul, vrátil opäť na účet. za svoju službu nám pošle faktúru. Máme s ním urobiť nejakú zmluvu o poskytnutí fin.prostriedkov a následnom predložení vyúčtovania + vrátenia peňazí na účet a potom nie je potrebná faktúra k prijatej platbe? či ju musím tak či tak vystaviť? Ďakujem vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma2 je offline (nepripojený) emma2

    emma2
    Poskytli ste zálohu dodávateľovi, takže daňový doklad k prijatej platbe mal vystaviť on a potom to mal vyuctovať vo vyúčtovacej faktúre a rozdiel vám mal vrátiť na účet.
    Naposledy upravil emma2 : 11.04.17 at 09:49 Dôvod: preklep
    martinez podla mojho nazoru nie, lebo neslo o konkretny preddavok na konkretne plnenie ako napriklad preddavok na konkretnu dodavku tovaru alebo sluzby... islo iba o poskytnutie penatnych prostriedkov obchodnemu partnerovi, aby ich vo Vasom mene vynalozil a vyuctoval. Pre tohto obchodneho partnera nejde o prijaty preddavok podla §19,4 ale o "prechodnu polozku" podla §22,3 zakona o DPH. Cize ziadna faktura k prijatej platbe.

    Mám vystaviť faktúru k prijatej platbe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.